Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8404 miejsce

Czołgi Bundeswehry zaatakują w Lubuskiem. Rozpoczynają się manewry Borsuk 12

W najbliższy poniedziałek rozpoczynają się największe w tym roku manewry wojskowe „Czarnej Dywizji”. W działaniach bojowych wezmą również udział żołnierze niemieccy z 21. Brygady Pancernej Bundeswehry.

 / Fot. Hiuppo/CC 3.0Na terytorium państwa zasobnego w bogate złoża ropy, gazu i miedzi dochodzi do walk, które wywołują mniejszości narodowe pragnące pozyskać dla siebie większe wpływy w kraju. Do zażegnania rosnącego konfliktu zbrojnego skierowano w szybkim marszu bojowym żołnierzy z ponad 500. jednostkami sprzętu, kolumny czołgów Leopard 2A4 i SZRP, bojowe wozy, myśliwce, śmigłowce, piechotę, wspomaganą przez saperów, chemików, żandarmerię, służby pomocnicze.

Główne bojowe uderzenie przypadło na wojskowych z 11.Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, „Czarnej Dywizji”, a konkretniej na 10. Brygadę Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Ale to nie wszystko. Wspomagać ich będzie 117 żołnierzy z Bundeswehry w swoich najnowocześniejszych czołgach Leopard, prawdopodobnie będących w swoim „marszu dziewiczym”.

- Plany strategiczne są już skrupulatnie dopracowane i zapięte na ostatni guzik - przekonywuje dowódca lubuskiej dywizji, generał Janusz Adamczak. - Zadania, jakie postanowiliśmy żołnierzom, oczywiście, są jeszcze dla nich tajemnicą.

Żołnierze z „buta” będą musieli przeciwstawić się atakom powietrznym, jak i pokonywać rwące potoki rzek, bowiem zastany teren, to dorzecza i melioracyjne kanały. W okolicach Krosna Odrzańskiego będą zmuszeni do pokonania wpław Odry. Dodatkowo przetransportują przez rzekę ciężki sprzęt, w tym dokonają przeprawy czołgów po dnie rzeki. Przeprowadzą potem działania przeciwdywersyjne i walkę z taktycznymi desperatami. Zadania bojowe trwać będą dniem i nocą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 26.03.2012 21:59

Leopardy powinny rozjechać zdradziecki polski sejm oraz szczerbate mohery.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.