Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34366 miejsce

Czołgi skradzione z poligonu pod Łukowem odnalazła policja

Wczoraj wielu mieszkańców Łukowa w województwie lubelskimi przecierało oczy ze zdumienia, gdy przez ul. Piłsudskiego w centrum miasta przejechał wielki tir, wiozący na lawecie... czołg! Cztery zdekompletowane czołgi skradziono z poligonu pod Łukowem.

Czołg już odnaleziony przez policję. / Fot. archiwum redakcjiŚwiadkowie relacjonują, że wczoraj, około godziny 10 rano, główną ulicą miasta przejeżdżały dwie lawety. Na pierwszej, z żółtymi, migającymi, zapalonymi z przodu i z tyłu "kogutami" był wieziony czołg T34. Druga była pusta. TIR-y był wielkie, ciemnoniebieskie, z nazwą firmy. Kilkanaście godzin później lawetę razem z czołgiem, policja odnalazła na stacji benzynowej w Radzyniu Podlaskim. Pozostałe trzy pojazdy zabezpieczono na parkingu w Lublinie.

Policja sprawdza transport. / Fot. Cztery czołgi zniknęły z poligonu w Jagodnem koło Łukowa w nocy z wtorku na środę. Były bez wyposażenia, bez metalowych gąsienic, służyły na poligonie za cele dla ćwiczeń lotniczych. Prawdopodobnie czołgi wieziono do huty w Stalowej Woli. W tej sprawie policja zatrzymała już dwóch mężczyzn, dalsze dochodzenia ma prowadzić żandarmeria wojskowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

PLUS

Komentarz został ukrytyrozwiń

No widać Polak potrafi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.