Facebook Google+ Twitter

Czołowe polskie wydawnictwa wprowadzają e-booki na e-czytniki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-13 15:48

W połowie września Virtualo udostępni 800 tytułów w formacie ePUB 30 markowych wydawnictw. Nareszcie mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem rynku e-booków w Polsce.

Świat Książki, WAB, Zysk i S-ka, Runa, Nasza Księgarnia, Znak oraz 25 innych wydawnictw wprowadza do swojej oferty e-booki w formacie ePUB, które są przeznaczone na e-czytniki. Pierwszym wydawnictwem, które oficjalnie rusza ze sprzedażą e-booków w formacie ePUB jest Świat Książki. Zainteresowanie tematem e-booków jest bardzo duże, ePUBami interesują się również sami autorzy. Jednym z największych zwolenników e-booków jest między innymi Janusz L. Wiśniewski. Wkrótce dostępne będą również ePUBy z Wydawnictwa Czarna Owca, Harlequin oraz Prószyński i S-ka.

„W postaci e-booków dostępnych będzie na początek 800 tytułów, stopniowo będą dochodzić kolejne w tym nowości i bestsellery” - deklaruje Małgorzata Błaszczyk z Virtualo,
która odpowiada za proces digitalizacji treści książek z formy tradycyjnej do formatów cyfrowych. Wśród nowości już wkrótce pojawią się tytuły ze Świata Książki, WAB i Wydawnictwa Czarna Owca. E-booki pojawią się również w sieci dystrybucji Virtualo, co oznacza, że ePUBy z najbardziej znanych i lubianych polskich wydawnictw będą wkrótce dostępne na empik.com, na Amazonce i innych witrynach partnerskich Virtualo.

Format ePUB jest najlepszym formatem na e-czytniki. Tekst można elastycznie dostosować do wielkości ekranu, można również swobodnie powiększać i pomniejszać czcionkę. Czytanie ePUBa na e-czytniku w technologii e-ink jest komfortowe, łatwe i nie męczy wzroku. E-booki w formacie ePUB od Virtualo można otworzyć na 95 proc. e-czytników dostępnych na polskim rynku. Dodatkowo są one zabezpieczone systemem Adobe DRM, dzięki czemu prawa autorskie twórców są chronione.

E-czytelnictwo jest w Polsce coraz bardziej popularne, coraz więcej osób zaopatruje się w e-czytniki i kupuje e-booki. Wprowadzenie ciekawej oferty w formacie ePUB jest kolejnym krokiem do zbudowania silnego rynku e-booków w Polsce.

Autor: Małgorzata Błaszczyk
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie otwarty.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.