Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25867 miejsce

Czosnek niedźwiedzi - rozpoczął się sezon zbiorów [Zdjęcia]

Czosnek niedźwiedzi (Alium ursinum) to dość popularna roślina, spotykana pod okapem drzew, raczej na wilgotnych stanowiskach. Może być wartościową rośliną okrywową (częściowo chronioną), będąc jednocześnie cennym składnikiem naszej diety.

1 z 3 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W naturze często występuje w sposób łanowy. Pozyskuje się młode liście, 1-2 z pojedynczej rośliny, do momentu pojawienia się kwiatów. Fot. R.Grzeszczyk
W naturze często występuje w sposób łanowy. Pozyskuje się młode liście, 1-2 z pojedynczej rośliny, do momentu pojawienia się kwiatów. Fot. R.Grzeszczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zawsze mnie fascynowało czym się różni czosnek niedźwiedzi od zwykłego :) i właśnie zajadam się kanapeczkami z almette z czosnkiem niedźwiedzim, mniam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parę już lat minęło, od czasu gdy przeniosłem kilka ząbków czosnku niedźwiedziego z Mucznego na działką na Podlasiu. Teraz sam posiadam kilka łanów ziela. Naprawdę polecam.
W internecie jest mnóstwo przepisów dotyczących jego wykorzystania w kuchni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zielarz
  • zielarz
  • 07.04.2012 10:52

Czosnek niedźwiedzi ma takie same właściwości smakowe i zdrowotne jak czosnek ,ten nasz domowy .Z reszta liście tego domowego są tak samo pożyteczne i mają takie same właściwości jak ząbki czosnku i tego właśnie niedźwiedziego .Czosnek jest znany już od pradawnych czasów i jest to znakomity naturalny antybiotyk .Jako ciekawostkę dodam z historii wzięte.Swego czasu legioniści odmówili pójścia w bój , gdyż nie otrzymali przydziałowej porcji właśnie czosnku .Już wówczas wiedziano , że oprócz wyśmienitych walorów smakowych jest doskonałym lekarstwem , antybiotykiem na rany i nie tylko .
Dodam ,że ten czosnek niedźwiedzi rośnie przeważnie na skraju lasu albo przy dróżkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie ma właściwości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tym, że w ogóle istnieje taka roślinka - dowiedziałam się kiedyś będąc w Białowieży. Pokazał mi ją pracownik Zakładu Fitosocjologii Roślin PAN, który oprowadzał mnie po części rezerwatowej Puszczy Białowieskiej. Czosnku niedźwiedziego musiałam oczywiści spróbować. Całkiem niezły. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.