Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4840 miejsce

Czterdzieste piąte urodziny Mirosława Breguły

„Skoro wierzymy w świętych obcowanie, Mirek Breguła nadal żyje, jednak teraz inaczej niż my i prawidłowe jest stwierdzenie, że obchodzi swoje 45. urodziny” - powiedział ksiądz podczas Mszy św. w intencji solenizanta.

Grób Mirosława Breguły / Fot. Adam WróblewskiPrzyjaciele i fani zespołu Universe po raz kolejny przyjechali 10 lutego do Chorzowa ze wszystkich stron Polski (nawet tak odległych od Śląska jak Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Białystok, Chełm czy Zamość), by wspólnie z zespołem uczcić w tym dniu czterdziestą piątą rocznicę urodzin śp. Mirosława Breguły. To już drugie jego urodziny, w których może uczestniczyć jedynie duchowo. Fani, nieustannie dbając o spokój duszy Mirka, uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w jego intencji, modląc się o wieczny odpoczynek dla niego i powierzając go Bożemu Miłosierdziu.

Po Mszy św. odwiedzili jego grób, gdzie zapalili znicze, złożyli kwiaty i inne urodzinowe prezenciki, a następnie udali się do Chorzowskiego Centrum Kultury na koncert pamięci Mirka Breguły, który wspaniale przygotowali jego koledzy z zespołu. Przy wejściu do holu witał wszystkich wizerunek solenizanta usytuowany na sztaludze. Sala koncertowa była wypełniona po brzegi. Słowo wstępne wygłosił dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury Pan Antoni Sobczyk. Jako support wystąpił zespół Pilar, który po zaśpiewaniu kilku własnych piosenek wykonał dla Mirka w urodzinowym prezencie napisany przez niego utwór " Moje anioły".

Po chwili przygotowań zaczęły pojawiać się pierwsze, nieśmiałe jeszcze dźwięki i światła. Spod sceny wyjechał ogromny czarny fortepian, przy którym siedział Henryk Czich, śpiewając piosenkę " Deszczowa nieznajoma". Po wykonanym utworze instrument z wykonawcą zjechał pod scenę, a na niej zaprezentował swój wokal drugi z wokalistów Universe Wojciech Wesołek, do którego po chwili dołączył również Henryk Czich.
I tak rozpoczął się już na dobre pełen emocji i niespodzianek magiczny urodzinowy wieczór koncertowy dla Mirka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.