Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15712 miejsce

Czterdziestu uzbrojonych strażników chroni ostatniego samca nosorożca białego północnego (wideo)

40 uzbrojonych strażników chroni przez całą dobę ostatniego nosorożca białego północnego. Zwierzę przebywa w rezerwacie Ol Pejeta w Kenii.

 / Fot. By Lengai101 (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsSudan to mieszkający w rezerwacie przyrody Ol Pejeta w Kenii ostatni żyjący samiec nosorożca białego północnego na Ziemi. W związku z tym władze rezerwatu zdecydowały, że będzie on chroniony 24 godziny na dobę przez 40 uzbrojonych strażników.

Na świecie pozostało już tylko pięć nosorożców tego gatunku. W rezerwacie żyją także dwie samice nosorożca białego Fatu i Najin. Dzięki nim Sudan chce podtrzymać ginący gatunek.

Mimo że wszystkie trzy nosorożce z rezerwatu Ol Pejeta są fizycznie zdrowe, to wiek samca może być przeszkodą dla prokreacji. Weterynarze z rezerwatu alarmują, że zwierzę ma też niską liczbę plemników, więc nie ma pewności, że będzie w stanie zapłodnić samicę.

Istnieją dwa podgatunki nosorożca białego: północny i południowy. W 2013 roku Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody uznała białego nosorożca północnego za bliskiego wyginięcia.

Czytaj także: Teleskop Kosmiczny Hubble'a pracuje już 25 lat. Zobaczcie najpiękniejsze zdjęcia zrobione przez teleskop


Największy problem dla przetrwania nosorożców - podobnie jak słoni - stanowią Chiny i Japonia. Olbrzymi rynek medycyny alternatywnej w tych krajach sprawił, że w ostatnich dekadach sprzedaż rogów i ciosów tych zwierząt stał się bardziej opłacalny niż handel narkotykami.

CNN Newsource/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.