Facebook Google+ Twitter

Czterech działaczy SLD przeszło do Ruchu Palikota

Jak poinformował we wtorek rzecznik klubu parlamentarnego RP, Andrzej Rozenek, do Ruchu Palikota dołączyło czterech byłych działaczy samorządowych SLD: Jerzy Budzyn, Przemysław Zając, Robert Stolarek oraz Grzegorz Walkiewicz.

 / Fot. Peterson/CC-BY-3.0/wikimediaJerzy Budzyn był przewodniczącym koła SLD Warszawa Śródmieście i wiceszefem warszawskiego SLD. Zasłynął tym, iż domagał się od Grzegorza Napieralskiego wyjaśnień, na co i ile w kampanii wyborczej było wydanych pieniędzy, uzyskanych ze sprzedaży budynku partii przy ul. Rozbrat.

Po tej wypowiedzi, Budzyn został zawieszony w prawach członka SLD. Na początku listopada zarząd SLD uznał, że jego kłopotliwe pytania szkodzą partii, rozwiązał koło, któremu on przewodniczył, a Budzyna i jego trzech kolegów, warszawskich radnych, wykluczył z SLD.

Jak informuje dziennik.pl, Jerzy Budzyn powiedział: "dla niego i trzech jego kolegów jest to z jednej strony dobry dzień, bo znaleźli znowu swoje miejsce w polityce, z drugiej - bardzo zły, bo jak gdyby rozstali się w sposób ostateczny z SLD. Nie odeszliśmy z tego SLD dlatego, że chcieliśmy to zrobić, zostaliśmy z SLD wypchnięci".

Rzecznik klubu parlamentarnego Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek, wyraził satysfakcję z faktu przejścia znaczących działaczy SLD, stwierdzając: "jestem szczęśliwy, iż takie osoby dołączyły do Ruchu" i dodał: "witajcie na pokładzie".


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Feliks Waryński
  • Feliks Waryński
  • 07.12.2011 13:33

...a co to kogo obchodzi,że jakiś tam Kowalski , czy Nowak przeszedł z SLD do Ruchu Palikota.Poza tym,
dlaczego na siłe staracie sie panowie politykierzy wmówic nam-wyborcom,że oba te ugrupowania są partiami lewicowymi.Tomoże i trafia do jakiegoś procenta nierozeznanych politycznie,ale i oni po pewnym
czasie-szczególnie po działaniu partii Palikota-przekonają sie o swoim błędzie.Która z tych partii ma lewicowy program?Czy ktoś jeszcze pamieta co powinna mieć w soim programie partia lewicowa?Ciągłe
afiszowanie się aborcją,gejami,lizbijkami czy problemem inwitro albo walki z religią, nie wyczerpuje jeszcze zasadności nazywania żdnej z tych wymienionych partii do miana partii lewicowej.A już napewno powrót starych działaczy typy Miller,Siwiec,Kwaśniewski nie stworzy lewicy w Polsce.Wręcz odwrotnie - ich
powrót na ekspon owane miejsca w SLD jest oznaką pogrzebamia lewicowości,choćby tej,której namiastkę
próbował tworzyć Napieralski z młodymi lewicowcami.Na prawdziwą lewice w Polsce jeszce poczekamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławek
  • Sławek
  • 06.12.2011 20:35

Naprawdę jak słyszę Miler to mi jest przykro. Jak długo jeszcze ten Pan ma zamiar tylko krytykować ludzi za swoje przekonania.Co on w zasadzie reprezentuje to dinozaur który zajmuje miejsce a nic dla kraju nie robi tylko powiela stereotypowe poglądy za które żyje sobie jak panicz na swojej posadzie mając wszystkich za niegodnych bo co to nie On.A zastanawiam się co On właściwie reprezentuje poza swoim profilem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena
  • Irena
  • 06.12.2011 18:01

Z SLD przeszli do Ruchu Palikota ,a za cztery lata dokąd przejdą - do PO? skoro ta partia też przestanie istnieć!

Komentarz został ukrytyrozwiń
szeryf
  • szeryf
  • 06.12.2011 17:12

Szanowny Tadeuszu Kowalski, płodzisz tekst za tekstem. wszystko skróty, przedruki z innych witryn i mediów. A tak coś od siebie? Era stachanowców to już przeszłość. Wysil troszkę intelekt i spłódź ku czytelnika radości własny tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuję:
"domagał się od Grzegorza Napieralskiego wyjaśnień, na co i ile w kampanii wyborczej było wydanych pieniędzy, uzyskanych ze sprzedaży budynku partii przy ul. Rozbrat. Po tej wypowiedzi został zawieszony w prawach członka SLD. Na początku listopada zarząd SLD uznał, że jego kłopotliwe pytania szkodzą partii, rozwiązał koło, któremu on przewodniczył, a Budzyna i jego trzech kolegów, warszawskich radnych, wykluczył z SLD."

"Świetna" metoda rozwiązywania problemów. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.