Facebook Google+ Twitter

Czterech polskich skoczków punktowało w Lillehammer!

Severin Freund wygrał jednoseryjny konkurs Pucharu Świata w Lillhammer. Punkty zdobyło czterech polskich skoczków - Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula i Klemens Murańka.

Podopieczni trenera Łukasza Kruczka w Lillehammer skakali przeciętnie - czterech z nich zdobyło punkty do klasyfikacji generalnej. Najlepszy skok oddał Klemens Murańka, ale Polak dostał niskie noty i znalazł się dopiero w trzeciej dziesiątce. O pechu może mówić też Kamil Stoch, przed którego skokiem na skoczni panowały nienajlepsze warunki atmosferyczne i Polak aż trzy razy siadał na belce.

Najwięcej powodów na norweskiej ziemi mieli Niemcy oraz gospodarze. Konkurs padł łupem świetnie dysponowanego Severian Freunda, który zdobył żółtą koszulkę lidera "generalki" - wcześniej należała ona do Norwega Daniela Andre Tande'go. Drugie miejsce na podium zajął reprezentant kraju Fiordów - Kenneth Gangnes, który wyprzedził swojego drużynowego kolegę - Andreasa Stjernena.

Rywalizację mocno utrudniał wiejący wiatr pod narty - pierwsza seria trwała ponad dwie godziny. Dlatego też sędziowie zdecydowali się na przeprowadzenie jedynie jednej serii konkursowej. Początkowo zawody miały zostać rozegrane na skoczni dużej, ale ze względu na warunki, przeniesiono je na skocznię normalną.

W sobotnim konkursie sędziowie zdyskwalifikowali aż siedmiu skoczków - niestety wśród nich był Jan Ziobro.

W niedzielę o godzinie 14:45 zostanie rozegrany kolejny konkurs PŚ, wcześniej natomiast zawodnicy powalczą w kwalifikacjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.