Facebook Google+ Twitter

Czterem piątym studentów podobają się nowe legitymacje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-16 14:42

Ponad 80 procent studentów ocenia pozytywnie nowe legitymacje studenckie. Tak wynika z badania TNS OBOP, przeprowadzonego na uczelniach w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

Legitymacje wyglądają jak karty bankomatowe. Mają elektroniczny chip, a ich atutem jest wielofunkcyjność.

Jak mówi autor badania, Karol Styś z Ośrodka Badania Opinii Publicznej, studenci zachwalają niewielki rozmiar legitymacji, trwałość i odporność na zniszczenia.

W planach uczelni jest stworzenie możliwości płacenia legitymacją jak kartą bankomatową, a nawet zamienienia jej w elektroniczny indeks. Już dziś w wielu ośrodkach akademickich studenci dzięki legitymacji korzystają z bibliotek, pływalni, akademików.

Z badań OBOP-u wynika, że studenci chcieliby, by legitymacje były jeszcze bardziej wielofunkcyjne, bowiem młodzież akademicka jest bardzo pozytywnie nastawiona do nowych technologii.

A jak sami studenci oceniają elektroniczne legitymacje? Krzysztof Piątkowski z Uniwersytetu Gdańskiego zachwala, że legitymacje są poręczne i można ich używać zamiast biletu miesięcznego. Podkreśla jednak, że istnieje ryzyko związane z przechowywaniem danych osobowych studenta. Bowiem karta chipowa może wpaść w niepowołane ręce, mimo że posiada zabezpieczenia.

Tomasz Lewiński, przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego podkreśla, że Warszawa powinna zainwestować w infrastrukturę, ułatwiającą odczytywanie chipów w miejscach użytku publicznego.

W badaniu TNS OBOP na temat użyteczności legitymacji studenckich wzięło udział 500 studentów. Raport powstał na zlecenie firmy produkującej elektroniczne legitymacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.