Facebook Google+ Twitter

Czternastu gniewnych ludzi oceni nas przed Euro 2012

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-09-25 09:36

Dziś i jutro obraduje Komitet Wykonawczy UEFA. To taki rząd Europejskiej Unii Piłkarskiej, który raz na parę miesięcy rozwiązuje sprawy bieżące. Między innymi (w piątek) stan naszych przygotowań do Euro 2012.

- Na pewno nam nie zabiorą turnieju - mówi "Polsce The Times" Michał Listkiewicz, prezes PZPN. - To rutynowe posiedzenie, na którym ocenia się postępy prac w obu krajach. Michel Platini zaprosił mnie na nie z uśmiechem, żartując, że w Bordeaux mają dobre i tanie wino, to sobie popijemy. O czym będzie mowa? Przeanalizujemy ostatni raport. Polska wypadła w nim nieźle, poza lotniskami w Gdańsku i Poznaniu. Paradoksalnie mamy większe problemy niż Ukraina, gdyż brakuje nam ośrodków piłkarskich dla drużyn finalistów Euro 2012. Właściwie gotowość zgłaszają tylko Wronki.

Stadiony są w budowie, ale też nie jest wesoło... Gdy w przyszłym roku zacznie się przebudowa Śląskiego i Legii, to kadra nie będzie miała gdzie zagrać o mundial ze Słowacją! Chyba że w Berlinie - martwi się Listkiewicz.

Hryhorij Surkis, szef ukraińskiego związku i wiceprezydent UEFA, nie udziela wywiadów, ale "Polsce" kilkanaście dni temu zapowiedział, że "to będzie najlepsze Euro w historii".

Prezes PZPN jest ostrożniejszy: - W sprawie Euro panuje u nas herraoptymizm (od szefa państwowej spółki PL 2012 - Marcina Herry). Mianowicie wielu urzędników dodaje sobie jakieś słupki i podziwia, jak cyferki rosną. Na Ukrainie robota idzie konkretnie, na przykład stadiony już prawie są, a takiej bazy jak tam nie ma ani Real, ani Bayern. UEFA będzie nas teraz kontrolować tydzień po tygodniu. Oby ta ekipa co dotychczas, bo jest w niej sporo życzliwości - kończy prezes.

Więcej o sprawie pisze Polska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.