Facebook Google+ Twitter

Czteropak w krakowskim klubie PRL

Mokry od potu tłum słuchaczy, ogromna energia i niesieni na rękach co bardziej szaleni fani zespołu. Tak wyglądał czwartkowy koncert zwycięzców tegorocznego KPO, zespołu Czteropak.

Czteropak / Fot. Mery PernetKoncert w znajdującym się na ulicy Garncarskiej klubie zaczął się już o godzinie 19 - jako pierwszy miał występować Czteropak, zaraz za nimi Oświęcimska grupa Loudness of Silence.

Już przed koncertem w klubie wrzało - tłum fanów zespołu wypełnił szczelnie dwie salki koncertowe, a ci, którzy się nie zmieścili, zajęli część korytarza wejściowego. Czteropak zaczęli swój występ punktualnie i od razu przywitali słuchaczy własnym utworem "Blurock". Już to wystarczyło, żeby rozgrzać publikę, ale w PRL'u zaczęło wrzeć dopiero, gdy do uszu dotarły pierwsze dźwięki brawurowo wykonanego utworu Nirvany "In Bloom".

Witek Zieliński oraz Paweł Waś / Fot. Mery PernetPośród coverów, które wykonał zespół, znalazły się tak ambitne produkcje jak "Gyongyhaju Lany" Omegi, która to zapewniła zwycięstwo Czteropakowi w tegorocznej edycji KPO, Toxicity w oryginale wykonywane przez System of a Down oraz "Sanitarium" Metalliki. Na tym ostatnim na rękach tłumu poniesiony został przez całą szerokość klubu jeden z zagorzałych fanów zespołu. Koncert zamknęło premierowe wykonanie autorskiego kawałka zatytułowanego "Odlot".

- Uczucie, kiedy ludzie śpiewają refren naszego kawałka, który słyszą pierwszy raz w życiu jest niesamowite - mówi Wiadomościom24.pl Paweł Waś, gitarzysta Czteropaku.

Grzesiek Lewicki / Fot. Mery PernetTłum zgromadzony przed sceną nie chciał jednak puścić zespołu - zdzierając gardła doczekali się słynnego "Smoke on the Water", który zakończyła niesamowita solówka Pawła Wasia. Czwartkowy koncert pokazał, że na młodej krakowskiej scenie muzycznej pojawił się zespół, który może przedrzeć się bardzo wysoko dzięki oddanej grupie fanów jak i doskonałemu warsztatowi - zarówno wokalnemu, jak i muzycznemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.