Facebook Google+ Twitter

Cztery eksplozje na Ukrainie. Czy mają związek z Euro 2012? [Wideo]

W Dniepropietrowsku na Ukrainie doszło do ataku terrorystycznego. Na razie wiadomo o 27 rannych osobach, w tym 9 dzieci.

 / Fot. screen / www.rbc.uaPierwsza bomba wybuchła w pobliżu przystanku tramwajowego i raniła 5 osób. Drugą eksplozję zanotowano w okolicach dworca kolejowego, 7 osób jest rannych. Trzeci wybuch nastąpił w parku raniąc jedną kobietę.

Miejscowa policja potwierdziła doniesienia rosyjskiej agencji prasowej Interfax, że pierwszy wybuch był spowodowany przez bombę, którą podłożono w koszu na śmieci.

Czwarty wybuch nastąpił prawdopodobnie niedaleko opery.

Policja prosi mieszkańców o pozostanie w domach. Sieci telefoniczne w Dniepropietrowsku są zablokowane przez ludzi, którzy chcą się dowiedzieć co dzieje się z ich rodzinami, znajomymi. Ukraiński serwis vgorode.ua poinformował, że w mieście panuje panika.

Prokurator generalny mówi o ataku terrorystycznym. Nie wiadomo kto stoi za tymi zamachami.

Ekspert od Ośrodka Studiów Wschodnich - Sławomir Matuszak stwierdził, w radiu TOK FM, że najprawdopodobniej przyczyną eksplozji są rozliczenia wewnętrzne świata przestępczego konsekwencją może być ucierpienie wizerunku Ukrainy na Euro 2012.

Prezydent Wiktor Janukowycz w swoim przemówieniu twierdzi, że wysłał na miejsce zdarzenia specjalną grupę, która ma poprowadzić śledztwo w sprawie wybuchów.

Dniepropietrowsk jest trzecim co do wielkości miastem na Ukrainie (po Kijowie i Charkowie). Nie ma nic wspólnego z organizacją Euro 2012.

Film z przystanku, na którym wybuchła bomba


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Janusz I Samozwanczy
  • Janusz I Samozwanczy
  • 05.05.2012 14:48

Od dawna mowie-Rzeczpospolita Trojga Narodow!Albo podzielic Ukraine na rusko i ukrainslo mowiaca(Wschodnia i Zachodnia!)YOUTUBE: nasz czlowiek ze swiata www.klonowa.friko.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
  • 1grajek
  • 29.04.2012 19:34

Politycy Polscy powinni obowiązkowo oglądać relacje z Ukrainy i myśleć do czego może doprowadzić taka nienawiść między partiami politycznymi . Przecież Polacy nie widzą , ze po wygaszeniu kamer i opuszczeniu studia politycy podają sobie ręce są po prostu kolegami z pracy , a tylko nieliczni się nienawidzą i życzą sobie nawzajem źle a reszta zachowań to tylko gra pod publikę tak żeby słupki pozwalały na pozostanie w grze politycznej .
Inaczej w społeczeństwie nie wszyscy ludzie potrafią to zrozumieć i myślą , że to wszystko jest na prawdę i dochodzi do skrajnych zachowań . Ja nie wiem czy powodem zdarzeń na Ukrainie są zachowania polityków , ale mogło tak być bo w takiej atmosferze jest bardzo łatwo poruszać się grupom nie zadowolonym , a Ukrainę podzielili na dwie części . Ludzi stojącym za J.Tymoszenko i drugą stojącą za Panem Janukowyczem i mimo ,ze Pani J.Tymoszenko jest w więzieniu to trzyma w klinczu Pana Janukowycz ,a na tym cierpią obywatele Ukrainy .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan
  • Stefan
  • 27.04.2012 18:41

Czy Janukowycz ,tak jak Łukaszenka złapie teraz kogokolwiek i skaże na śmierć ,tak jak po zamachu w metrze na Białorusi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

kto- może zazdrosny sąsiad?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.