Facebook Google+ Twitter

Cztery gwiazdki w Manufakturze

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-06-18 11:01

Austriacka sieć Andel's dostała pozwolenie na adaptację dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego, na terenie Manufaktury, na czterogwiazdkowy hotel. Inwestor zapowiada, że pierwsi goście wprowadzą się już w przyszłym roku.

Oprócz 183 pokojów w hotelu będą 73 apartamenty przeznaczone dla gości przyjeżdżających do Łodzi na dłużej, a nielubiących tradycyjnych hoteli. Na parterze będą dwie restauracje, recepcja i tzw. część konferencyjna obiektu, która zajmie ponad 2,5 tys. metrów kw. powierzchni. Będą tam pomieszczenia przeznaczone na biura i pokoje spotkań biznesowych oraz profesjonalna sala konferencyjna. Natomiast na najwyższej kondygnacji będzie sala balowa o powierzchni tysiąca metrów. Do tego 79 miejsc parkingowych wewnątrz i kolejnych 179 na zewnątrz. Inwestor zapewnia, że zachowa zabytkowe walory obiektu, m.in. w części parterowej elementem wystroju są oryginalne słupy konstrukcyjne. Atrakcją hotelu będzie też basen zaprojektowany w stuletnim zbiorniku przeciwpożarowym umieszczonym na dachu budynku. Z ciekawostek warto odnotować, że wystrój wnętrz zaprojektowała firma Jestico&Whiles z Londynu.Manufaktura wieczorami jest niezwykle urodziwa... / Fot. Fot. Dziennik Łódzki

Sieć hotelowa Andel's jest częścią grupy Warimpex, notowanej na wiedeńskiej i warszawskiej giełdzie. Spółka od lat inwestuje w obiekty hotelowe w Europie: w Pradze, Budapeszcie, Warszawie, dwa tygodnie temu otworzyła hotel w Krakowie.
(mp.)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.