Facebook Google+ Twitter

"Cztery kawałki tortu" w Teatrze Telewizji

Już w poniedziałek, w Teatrze Telewizji w TVP1 trudna historia o dojrzewaniu do rodzicielstwa, miłości macierzyńskiej i jej braku.

 / Fot. Wuhazet - Henryk Żychowski/CC BY 3.0W poniedziałek (14.11.2011 r.) o godz. 20.20 w telewizyjnej Jedynce kolejny spektakl Teatru Telewizji – tym razem kultowe „Cztery kawałki tortu” Marii Czarneckiej w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

Ów współczesny dramat obyczajowo-psychologiczny debiutującej wówczas autorki jest poruszającą historią z problemem adopcji i życia w rodzinie zastępczej na pierwszym planie.

Dorota (Olga Sarzyńska), adoptowana córka Anny i Andrzeja, w dniu swoich osiemnastych urodzin, staje przed trudnym zadaniem konfrontacji z przeszłością. Symboliczna data wkroczenia w dorosłość wiąże się z serią zaskakujących wydarzeń, w których szokujące, nieznane dotąd fakty z przeszłości, stawiają jej przyszłość pod znakiem zapytania.

Zastępcza matka dziewczyny (Ewa Serwa), upatrując w adopcji źródeł kryzysu swego małżeństwa, postanawia zaproponować Dorocie wyprowadzkę do jej biologicznej matki (Halina Łabonarska)... o której istnieniu dziewczyna do tej pory nie wiedziała!

Anna doprowadza do konfrontacji Doroty i jej rodzicielki akurat w momencie, w którym solenizantka postanawia przedstawić rodzicom swojego chłopaka i oznajmić, że... spodziewa się dziecka.

To trudna historia o dojrzewaniu do rodzicielstwa, miłości macierzyńskiej i jej braku.

"Ta sztuka daje pole dla wyobraźni, prowokuje do zadawania
sobie wielu pytań" - mówił „Rzeczpospolitej” Wojciech Smarzowski - "Sam mam dzieci i choć są dużo młodsze od bohaterki sztuki, to coraz częściej uświadamiam sobie, że wychowanie to wojna, w czasie której przegrywa się niejedną bitwę".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ratt
  • Ratt
  • 15.11.2011 18:51

Bardzo dobry spektakl, współczesny, ostry, fajnie w "brudny" sposób zrealizowany i dobrze zagrany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hiena Cmentarna
  • Hiena Cmentarna
  • 15.11.2011 17:10

Co ty gadasz 3dfx mi się podoba ten teatr moim zdaniem się po prostu nie znasz . Moim i Zdzisia zdaniem jesteś no nie, jesteś ale wyrozumiałości trochę ....!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
3dfx
  • 3dfx
  • 14.11.2011 17:39

Jakie spojlery, ja pierdole...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.