Facebook Google+ Twitter

Cztery krzyże obalono w nocy w Rosji

Cztery drewniane krzyże, ustawione dla uczczenia pamięci pomordowanych i udręczonych w Gułagu, zostały podpiłowane i obalone na ziemię w okręgu archangielskim (jeden) oraz czelabińskim (pozostałe).

Tym razem sprawcy nie działali na oczach całego świata, ale po kryjomu, pod osłoną ciemności, starając się zatrzeć ślady. Wskutek tego policja, która rozpoczęła dochodzenia z pewnością nie będzie miała łatwej pracy w kierunku znalezienia sprawców. Zawiadamia o tym m. in. dziennik http://vz.ru/news/2012/8/25/595085.html. Jej redakcja nie ma wątpliwości co do tego, że jest to związane z wyrokiem na Pussy Riot oraz szokującą akcją femenek w Kijowie.

Czytelnicy w swoich komentarzach wyrażają najwyższe oburzenie. Tak np. osoba, podpisująca się jako Russian Movement, stwierdza: „W istocie rzeczy mają miejsce napaści przedstawicieli jednej ‘religii’ na drugą. Próbują przekonać innych, że ich wiara to g..., a kiedy otrzymują godną odprawę, to się oburzają. Jakie wy macie prawo się oburzać? No i tacy ludzie nazywają siebie bojownikami o wolność i demokrację. Przecież to najprawdziwsi faszyści!”. W innych, podobnych komentarzach, obalających krzyże porównuje się do dzikich małp i zarzuca doprowadzenie do ich demoralizacji teorii Darwina.

Nie brak jednak również głosów przypisujących odpowiedzialność także władzom państwowym: „Rząd i Cerkiew po mistrzowsku ich rozjątrzają” (Princ Izembard).

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

olek kan
  • olek kan
  • 26.08.2012 19:46

Nie mówię przecież o poważaniu Cerkwi przez ogół Polaków tylko o honorową oprawę jaką zafundował nasz rząd wizycie Cyryla.Takiej wzajemności próżno u Rosjan oczekiwać kiedy jeżdżą tam polscy dygnitarze kościelni.Czy wyobraża ktoś sobie że polskiego Prymasa przyjmie Putin czy Miedwiediew.Nie, choć katolików w Rosji jest wielekroć więcej niż prawosławnych w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 26.08.2012 15:53

tak myślałem .Bo jestem pewien że wizyta Cyryla w tym samym dniu co wyrok na Pussy Riot to była celowa zagrywka Putina.Hołdy Komorowskiego miały pokazać Rosjanom że Cerkiew cieszy się za granicą wielkim poważaniem mimo skandalicznego wyroku za którym Cyryl mimo wszystko stoi.Stało się inaczej.Widać Komorowski to za mało by dowartościować Patriarchę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 26.08.2012 11:53

No i nie pomogła propagandowa wizyta Cyryla w Polsce.Hołdy polskiego prezydenta nie zrobiły na Rosjanach jak widać żadnego wrażenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby komuś się nie podobało, że kościół w Rosji jest niemal przybudówką do władz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 26.08.2012 10:52

Wiem,że w Rosji i Polsce ,najwyższe osobistości należą do masonerii rytu francuskiego!!!.Może o to biega???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.