Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18517 miejsce

Cztery mamy, wiosła i wyprawa przez Atlantyk po rekord Guinnessa

Cztery Brytyjki w średnim wieku jako najstarsze kobiety w historii przepłynęły Atlantyk w łódce napędzanej jedynie wiosłami. Ich historia zostanie pokazana w programie dokumentalnym „Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł) na Nat Geo People

 / Fot. Nat Geo People„Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)”, premiera w niedzielę, 26 czerwca, o godz. 22.00 na kanale Nat Geo People.

Kiedy bohaterki filmu opowiedziały rodzinom o swoim pomyśle, wszyscy myśleli, że postradały zmysły. Ale one pozostały nieugięte w postanowieniu. Helen, Janette, Frances i Niki, cztery kobiety w wieku od 45 do 51 lat postanowiły przepłynąć Ocean Atlantycki… wiosłując. 15 grudnia 2015 roku wypłynęły z portu w La Gomera - punktu startowego zawodów Tallisker Whisky Atlantic Challenge, które należą do najcięższych wioślarskich wyścigów na świecie. Ich portem docelowym była Antigua, oddalona o 3000 mil morskich. Taką odległość musieli pokonać wszyscy uczestnicy zawodów – łącznie 26 załóg.

Tytułowe cztery mamy to pochodzące z Yorkshire, pracujące kobiety, które nigdy nie ćwiczyły swojej wytrzymałości, ani nie miały styczności z takim doświadczeniem. Pełne determinacji, chciały udowodnić wszystkim, a przede wszystkim sobie samym, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko. By osiągnąć cel musiały pokonać własne słabości, strach, a nawet chorobę morską.

Program dokumentuje ich trzyletnie przygotowania oraz podróż po Atlantyku – z jednej strony pełną wysiłku, dramatów, łez, niespodziewanych sytuacji, zmian pogody, a z drugiej - także niezwykłego szczęścia, gdy po ponad dwóch miesiącach zmagań pobiły rekord Guinnessa, zostając najstarszymi kobietami w historii, które przepłynęły Atlantyk, wiosłując. Film „Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)” jest częścią cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują” emitowanego na kanale Nat Geo People.

„Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)”, premiera w niedzielę, 26 czerwca, o godz. 22.00 na kanale Nat Geo People.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.