1142 miejsce

CZTERY MEDALE KLAUDII SKIBIAK NA MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

Klaudia Skibiak,gdańska pływaczka podczas letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na długim basenie wywalczyła cztery medale i dwa tytuły Mistrzyni Polski

/ Fot. Olga Draspa / Fot. Olga Draspa / Fot. Olga Draspa / Fot. Olga Draspa / Fot. Olga DraspaW lipcu 2016r.Aquasfera w Olsztynie po raz kolejny gościła 14letnich pływaków podczas letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na długim 50m basenie.Gotowość do startu zgłosiło 600 zawodników ze 150 klubów z całej Polski.Każdy zawodnik mógł wystartować w pięciu konkurencjach.

Pierwszego dnia zawodów Klaudia Skibiak,podopieczna Firmy TRANS POLONIA S.A.w Tczewie, podjęła z ogromnym sukcesem próbę obrony tytułu mistrzowskiego na dystansie 200m stylem dowolnym.Klaudia wygrała wyścig z bardzo dobrym czasem 2:09.71,ustanawiając jednocześnie na tym dystansie nowy rekord okręgu pomorskiego.

Drugi dzień Mistrzostw przyniósł Klaudii kolejny tytuł Mistrzyni Polski.Tym razem zawodniczka wystartowała na dystansie 400m stylem dowolnym,w którym to podczas zimowych mistrzostw zdobyła srebrny medal.Tym razem Klaudia zwyciężyła, uzyskując nad kolejną zawodniczką przewagę niemalże czterech sekund i z czasem 4:31,07 ustanowiła nowy rekord okręgu pomorskiego.

Trzeci i ostatni dzień Mistrzostw Polski przyniósł Klaudii kolejne dwa medale.
Pływaczka spróbowała swoich sił w sprincie na 100m stylem dowolnym,zdobywając brązowy medal.Do srebrnego krążka zabrakło tylko 0,02 sek.
W godzinach wieczornych Klaudia zdołała wywalczyć również brązowy medal na najbardziej wyczerpującym kraulowym dystansie -800m,poprawiając swój rekord życiowy o 9 sek.

W ten sposób Klaudia Skibiak potwierdziła swoją doskonałą dyspozycję i umiejętność pływania na basenie olimpijskim.Sukcesu nie odniosłaby jednak bez ciężkiej codziennej pracy własnej i Trenera oraz pomocy okazywanej od dwóch lat przez Firmę TRANS POLONIA S.A.z Tczewa.