Facebook Google+ Twitter

Cztery tygodnie zostały do rozpoczęcia Zlotu Żaglowców w Gdyni

Dokładnie 28 dni pozostało do rozpoczęcia regat The Tall Ships' Races 2009. 2 lipca, wraz z oficjalnym otwarciem Zlotu, okaże się, czy Gdynia sprostała wymaganiom i pokonała wysoko zawieszoną przez Szczecin poprzeczkę.

Logo akcji "Wiejjj do Gdyni" / Fot. UM w GdyniW Gdyni przygotowania idą pełną parą. W zeszłym miesiącu ruszyła kampania reklamowa, mająca na celu sprowadzenie w sezonie jak największej liczby turystów, bowiem nadchodzące lato szczególnie będzie obfitować w ciekawe imprezy kulturalne. Pod hasłem "Wiejjj do Gdyni" miasto reklamuje m.in. swoje festiwale muzyczne, czyli Heineken Open'er i Ladies' Jazz, oraz Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Festiwal Kultur Świata "Globaltica" i Gdynia Sailing Days. Jednak zdecydowanie największe emocje budzi, otwierający wakacje, Zlot Żaglowców.

Logo gdyńskiego Zlotu / Fot. Sail Training InternationalNiegdyś służące jedynie spotkaniom braci żeglarskiej i krzewieniu kultury marynistycznej regaty "Cutty Sark", dziś prócz nazwy zmieniły także nieco swój kształt. Coroczne Zloty Żaglowców stanowią dla wybranych portowych miast szansę na zastrzyk gotówki - zarówno tej pochodzącej od sponsorów, poświęconej na rozwój i przygotowanie miasta przed imprezą, jak i tej pozostawionej podczas Zlotu przez turystów. Na szczęście duch "białych ptaków" nie przeminął i nadal zachwycają one swoją lekkością i pięknem. Szczególnie, gdy w jednym miejscu stanie ich obok siebie aż 20...

The Tall Ships' Races 2009 rozpocznie się w Gdyni. Kolejne etapy regat, to St. Petersburg, Turku i Kłajpeda. Do dziś, do tegorocznego wyścigu zgłosiło się 115 jednostek we wszystkich czterech klasach. Wśród największych z nich (klasa A - 20 zgłoszonych) znalazły się: 122-metrowy Sedov, bliźniaki - Dar Młodzieży i MIR, Alexander von Humboldt, Christian Radich, Sorlandet i Lord Nelson. Każdy z nich wyróżnia się czymś szczególnym i ma swoją wspaniałą historię (polecam zapoznanie się z treścią strony im poświęconej).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

byłem tam 3 dni mam wiele fotek było super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze wkurza mnie pesymizm naszych rodaków. Zajawka do artykułu niepotrzebnie-moim zdaniem- próbuje zasiać niepokój.
Wiecej optymizmu.Gdynia gościła już wielkie żaglowce, a więc to nie pierwszy raz. Gdynia, jak zawsze, nie zawiedzie !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie kapitalna impreza. Wiejjj do Gdyni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.