Facebook Google+ Twitter

Cztery tygodnie zostały do rozpoczęcia Zlotu Żaglowców w Gdyni

Dokładnie 28 dni pozostało do rozpoczęcia regat The Tall Ships' Races 2009. 2 lipca, wraz z oficjalnym otwarciem Zlotu, okaże się, czy Gdynia sprostała wymaganiom i pokonała wysoko zawieszoną przez Szczecin poprzeczkę.

Logo akcji "Wiejjj do Gdyni" / Fot. UM w GdyniW Gdyni przygotowania idą pełną parą. W zeszłym miesiącu ruszyła kampania reklamowa, mająca na celu sprowadzenie w sezonie jak największej liczby turystów, bowiem nadchodzące lato szczególnie będzie obfitować w ciekawe imprezy kulturalne. Pod hasłem "Wiejjj do Gdyni" miasto reklamuje m.in. swoje festiwale muzyczne, czyli Heineken Open'er i Ladies' Jazz, oraz Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Festiwal Kultur Świata "Globaltica" i Gdynia Sailing Days. Jednak zdecydowanie największe emocje budzi, otwierający wakacje, Zlot Żaglowców.

Logo gdyńskiego Zlotu / Fot. Sail Training InternationalNiegdyś służące jedynie spotkaniom braci żeglarskiej i krzewieniu kultury marynistycznej regaty "Cutty Sark", dziś prócz nazwy zmieniły także nieco swój kształt. Coroczne Zloty Żaglowców stanowią dla wybranych portowych miast szansę na zastrzyk gotówki - zarówno tej pochodzącej od sponsorów, poświęconej na rozwój i przygotowanie miasta przed imprezą, jak i tej pozostawionej podczas Zlotu przez turystów. Na szczęście duch "białych ptaków" nie przeminął i nadal zachwycają one swoją lekkością i pięknem. Szczególnie, gdy w jednym miejscu stanie ich obok siebie aż 20...

The Tall Ships' Races 2009 rozpocznie się w Gdyni. Kolejne etapy regat, to St. Petersburg, Turku i Kłajpeda. Do dziś, do tegorocznego wyścigu zgłosiło się 115 jednostek we wszystkich czterech klasach. Wśród największych z nich (klasa A - 20 zgłoszonych) znalazły się: 122-metrowy Sedov, bliźniaki - Dar Młodzieży i MIR, Alexander von Humboldt, Christian Radich, Sorlandet i Lord Nelson. Każdy z nich wyróżnia się czymś szczególnym i ma swoją wspaniałą historię (polecam zapoznanie się z treścią strony im poświęconej).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

byłem tam 3 dni mam wiele fotek było super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze wkurza mnie pesymizm naszych rodaków. Zajawka do artykułu niepotrzebnie-moim zdaniem- próbuje zasiać niepokój.
Wiecej optymizmu.Gdynia gościła już wielkie żaglowce, a więc to nie pierwszy raz. Gdynia, jak zawsze, nie zawiedzie !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie kapitalna impreza. Wiejjj do Gdyni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.