Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7336 miejsce

"Czuję się spełniony" - wywiad z Danielem Zawadzkim

Absolwent wrocławskiej szkoły teatralnej. Od kilkunastu lat związany z Teatrem Rampa. Lepiej czuje się w repertuarze komediowym. Znany widzom jako Michał z "Klanu". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Daniel Zawadzki.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Daniel Zawadzki / Fot. Marta SkorupskaJak sam o sobie mówi, jest klasycznym przypadkiem osoby, która już jako małe dziecko marzyła o aktorstwie. Po maturze zdecydował się więc zdawać do szkoły teatralnej, jednak gdyby nie udało mu się dostać, planował studiować filologię polską. "Z perspektywy czasu myślę, że to nie byłby dobry wybór" - przyznaje Daniel Zawadzki. Na szczęście za drugim podejściem zdał pomyślnie egzaminy wstępne i rozpoczął naukę we wrocławskiej PWST.

Mimo że po ukończeniu szkoły teatralnej myślał o tym, żeby zostać na stałe we Wrocławiu, los chciał jednak inaczej. Aktor przeprowadził się do stolicy i rozpoczął współpracę z warszawskim Teatrem Rampa, na deskach którego zresztą gra do dziś. "Każdy z nas wykonuje ten zawód, żeby prędzej czy później znaleźć się w teatrze" - przyznaje Daniel Zawadzki. On na swoim koncie ma już wiele sztuk teatralnych i jak podkreśla, zawsze najlepiej wspomina się te ostatnie, czyli w jego przypadku "Mistrza i Małgorzatę", a także "Latający cyrk Monty Pythona".

Aktor Daniel Zawadzki gościł w redakcji W24 / Fot. Marta SkorupskaOprócz grania w teatrze, Daniel Zawadzki od wielu lat z powodzeniem realizuje się także pracując przed kamerą. I co ciekawe, swoją przygodę ze szklanym ekranem zaczynał nie jako aktor, a jako prezenter - prowadził bowiem program "Rower Błażeja". Daniel Zawadzki bardzo miło wspomina ten czas w swoim życiu i nie wyklucza, że kiedyś być może wróci jeszcze do dziennikarstwa - tym razem jednak sportowego.

W 2004 roku dołączył do obsady serialu "Klan", w którym zastąpił Jana Wieczorkowskiego i zaczął grać Michała Chojnickiego. Przez rok musiał do roli farbować włosy na ciemniejsze, żeby być jeszcze bardziej podobnym do swojego poprzednika kreującego tę postać. "Jesteśmy zupełnie innymi typami aktorskimi i scenarzyści musieli stopniowo zacząć pisać pode mnie" - przyznaje Daniel Zawadzki. W serialu gra już od dziewięciu lat i mimo że wielu aktorów rezygnuje obecnie z ról w telenowelach, on podkreśla, że na razie nie myśli o odchodzeniu z produkcji.

Obejrzyj cały wywiad z Danielem Zawadzkim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pan Daniel, to fajny gość :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.