Facebook Google+ Twitter

"Czuła jest noc" z F. Scottem Fitzgeraldem

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-03-29 12:22

Kiedy otrzymałam książkę F. Scotta Fitzgeralda "Czuła jest noc" do recenzji, jeszcze pachniała drukarnią. Zastanawiałam się czy warto zabrać ją z sobą do łóżka i czy jej towarzystwo dostarczy mi niesamowitych wrażeń? Cóż było robić? Zaryzykowałam.

"Czuła jest noc" / Fot. Okładka książki Wzięłam ją i zaczęłam czytać. Strona po stronie. Z początku wydawała mi się nudna. Jakoś nie pociągały mnie te samochody, jachty, plaże pełne ludzi z wyższych sfer. Same sławy z Hollywood. Czy można się dowiedzieć coś o nich bliżej? Przecież to aktorzy. Nałożą maski i zaczną grać swoje role.

Ale może niektórzy pozostaną sobą i dadzą się poznać takimi jakimi są? Na przykład główny bohater powieści Dick. To przystojny mężczyzna, którym interesuje się wiele kobiet. I do tego dobrze zapowiadający się młody lekarz, mający na swoim koncie wydaną książkę naukową. Swoimi osiągnięciami zyskuje uznanie w środowisku zawodowym a także wśród pacjentów.

Dick Diver pracuje w znanej klinice psychiatrycznej. Pewnego dnia jego pacjentką zostaje Nicole Warren cierpiąca na schizofrenię. Dla doktora kobieta ta jest bardzo interesującym przypadkiem z naukowego punktu widzenia. Z takimi zaburzeniami osobowości nie miał jeszcze do czynienia.Dzięki zastosowanej kuracji i długotrwałej terapii udaje mu się poprawić jej stan zdrowia. Jest tu też i zasługa samej pacjentki, która ściśle stosuje się do zaleceń lekarza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Seb Ko
  • Seb Ko
  • 03.08.2012 22:03

To nie jest miła i czuła książką romantyczna. Więcej w niej goryczy i alkoholu niż w tej recenzji. I życia. I smutku. Ale i prawdy. Co nie znaczy, że to nie jest jednak ten sam autor co w "Wielkim Gatsbym", te same wnioski, tylko posunięte dalej. Lektura jednak trudniejsza, bo postaci wiecej i skoki akcji oraz "rwania" nie ułatwiają czytania jak w Gatsbym. Jeśli jednak uda się w niej zagłebic, nie tylko za piękny tytuł, to warto...wczuc się w postaci...uczucia... Ja polecam:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kliknąwszy gwiazdkę wyraziłem swoją opinie o tekście i szacunek dla pracy autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Recenzja bardzo zachęcająca. Może kiedys uda mi się tą książkę przeczytać. przeczytać

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.03.2010 14:15

Pani Beato , ja nie wnikałam w życiorys Fitzgeralda, jednak z opisu Ewy można wysnuć wnioski że, "pewne elementy z harlequina tez tu można znależć. " Co wcale nie umniejsza wartości tej książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, Beata ma rację. Tytuł może zmylić, chociaż i pewne elementy z harlequina tez tu można znależć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.03.2010 13:48

Ewa, a jak ma się tytuł "Czuła jest noc" do tej powieści?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.03.2010 13:38

To chyba dość lekka lektura , z przyjemnością po nią sięgnę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa recenzja, przeczytałam z przyjemnoscią..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.