Facebook Google+ Twitter

"Czułem, że mam taki obowiązek". Kaczyński odpowiada na pytania blogerów

Jarosław Kaczyński, kandydat na prezydenta, udzielił pierwszego w tej kampanii wyborczej wywiadu. Odpowiadał na pytania przygotowane przez Igora Jankego i internautów.

Jarosław Kaczyński / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Jaroslaw_Kaczynski_2007_11_05.jpg&filetimestamp=20071105201843"Czułem, że mam taki obowiązek. Nie chcę się odwoływać do relacji z bratem. Wszystkie sprawy osobiste, rodzinne, oddzielam" - tak były premier tłumaczył decyzję o starcie w wyborach prezydenckich. "Doszedłem do wniosku, wraz z moimi politycznymi przyjaciółmi, że w tej sytuacji jest szansa dla kraju (...). By z tego pozytywnego odruchu społecznego, odruchu jedności, który powstał po 10 kwietnia, wyniknęło coś, co zmieni jakość naszego życia publicznego" - dodał.

Jarosław Kaczyński mówił też, że być może w końcu będzie mogło dojść do sytuacji, gdy konkurencyjne obozy przestanę wzajemnie się blokować i otworzą się na współpracę. Dostrzega szansę na porozumienie z Platformą Obywatelską. "Bo łączy nas Polska, a Polska jest najważniejsza" - podsumowuje swoją wypowiedź Jarosław Kaczyński.

Wywiad można przeczytać na stronach: Salon24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.