Facebook Google+ Twitter

Czuma: Komisja śledcza ws. Olewnika spełni ważną funkcję społeczną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-27 09:14

Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma - wbrew wcześniejszej swojej opinii - uważa, że komisja śledcza, badająca sprawę porwania i zabójstwa Olewnika, spełni ważną funkcję społeczną.

Gość Salonu Politycznego Trójki w Polskim Radiu wyjaśnił, że będzie ona też formą zadośćuczynienia dla rodziny Olewników.

Szef resortu sprawiedliwości spotkał się wczoraj z siostrą i ojcem Krzysztofa Olewnika. Andrzej Czuma powiedział, że celem komisji będzie także między innymi przywrócenie zaufania Polaków do wymiaru sprawiedliwości. Wyraził nadzieję, ze przyczynią się do tego posłowie, którzy wejdą w jej skład. Czuma zaznaczył, że nie powinni oni wykorzystywać komisji do realizacji swoich celów politycznych.

Minister Czuma wyraził nadzieję, że nikt nie będzie próbował manipulować rodziną Olewników, by podważać w ich oczach wiarygodność wyników śledztwa i rzucać nieprawdziwe podejrzenia.
Minister sprawiedliwości jest przekonany, że grupa dochodzeniowa, badająca sprawę Olewnika, wyjaśni wszystkie okoliczności i przyczyny jego porwania oraz zabójstwa. Andrzej Czuma dodał, że pozytywnie ocenia pracę tego zespołu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.