Facebook Google+ Twitter

Czuma, Szejnfeld i Schetyna do dymisji

Premier Donald Tusk poinformował o zmianach w rządzie i na stanowisku Szefa CBA. Oczekuje także utworzenia komisji śledczej w sprawie afery hazardowej.

 / Fot. Radek Pietruszka PAPPremier podkreślił, że zaufanie obywateli do rządu jest dla niego najważniejsze. - Nie chodzi o jakieś wielkie zaufanie, ale to elementarne - mówił premier informując o dymisjach trzech członków swojego rządu.

Odejście ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy ma zapewnić bezstronne wyjaśnienie afery hazardowej. Pomimo braku materiałów obciążających wiceministra gospodarki, Adama Szejnfelda, także on musi pożegnać się ze stanowiskiem. Grzegorz Schetyna oddając tekę ministra spraw wewnętrznych i administracji obejmie funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Premier wszczął także procedurę odwołania Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusza Kamińskiego. W ciągu tygodnia spodziewa się otrzymania, wymaganych prawem, opinii na ten temat. Jednak dymisja Szefa CBA nie jest uzależniona od pozytywnego zaopiniowania, zatem jego odwołanie wydaje się być już przesądzone.

Premier zobowiązał się dążyć do jak najszybszego wyjaśnienia sprawy. - Prawda będzie najlepszym argumentem na korzyść Platformy Obywatelskiej - argumentował. Oczekuję jak najszybszego rozpoczęcia prac komisji śledczej w tej sprawie.

Personalia nowych ministrów zostaną podane na początku przyszłego tygodnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

i sypie się nam Platforma...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.