Facebook Google+ Twitter

Czuwamy nad bezpieczeństwem użytkowników ruchu drogowego /2/

Naszym najważniejszym zadaniem jest przeciwdziałanie przestępczości i wykroczeniom w ruchu drogowym - mówi nadkom. Krzysztof Golba, naczelnik WRD KPP w Łukowie. - Zminimalizowanie liczby wypadków, jak i ofiar śmiertelnych oraz rannych.

 / Fot. Jerzy Kirzyński- Na obszarze zabudowanym odnotowaliśmy 47 wypadki (63,5 % ogółu). Najczęściej, na co należy zwrócić uwagę, na prostym odcinku drogi - 44 i na skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem - 20.

Do najbardziej zagrożonych ciągów komunikacyjnych należały: 10 wypadków droga krajowa nr 63 Łuków – Klębów – Biardy, (1 osoba zabita, 14 rannych), 5 wypadków droga krajowa nr 76 Łuków – Stoczek Łukowski – Kienkówka, ( 8 osób rannych), 3 wypadki na drodze wojewódzkiej nr 806 Łuków – Trzebieszów – Strzakły (3 osoby ranne).

10 wypadków droga wojewódzka nr 808 Łuków – Wojcieszków – Serokomla (12 osób rannych), 4 wypadki droga wojewódzka nr 807 Łuków - Stanin – Jarczew (4 osoby ranne).

Drogi powiatowe - 20 wypadków;5 osób zabitych i 45 osób rannych. Drogi gminne - 12; 2 osoby zabite i 13 osób rannych).

Na drodze wojewódzkiej 803 nie odnotowano żadnych tego typu zdarzeń.

Na ulicach miasta Łuków odnotowano 23 wypadki drogowe. Zaistniały one na ulicach: Międzyrzecka i Piłsudskiego po 3, dwa na ul. Wyszyńskiego, Żelechowskiej i Świderskiej itd.

Stan bezpieczeństwa na drogach powiatu łukowskiego poprawił się, liczba osób które zginęły w wypadkach drogowych zmniejszyła się o 1, liczba osób rannych zmniejszyła się o 9.

Liczba wypadków drogowych zmniejszyła się o 3, liczba zgłoszonych kolizji zmniejszyła się o 51. Niezadowalający jest fakt odnotowania 30 wypadków na drogach powiatowych w których 5 osób zginęło, a 45 odniosło obrażenia ciała. Szczególną uwagę należy zwrócić na niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności pieszych spośród których pięciu było sprawcami wypadków.

Pozostałe zdarzenia drogowe powstały z winy kierującego, gdzie główną przyczyną jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

 / Fot. Archiwum PolicjiW codziennej służbie oraz wzmożonych działaniach nasilimy nadzór nad przestrzeganiem dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami oraz wykroczeniami polegającymi na nieudzieleniu pierwszeństwa przejazdu, jak również wykroczeń popełnianych przez kierujących wobec pieszych.

Niezwykle istotne jest kontrolowanie korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących, pasażerów, a także przewożenia dzieci w fotelikach.

Policjanci przy wykorzystaniu dostępnych urządzeń kontrolno – pomiarowych, będą nadzorować najbardziej niebezpieczne odcinki dróg z uwagą na niechronionych uczestników ruchu drogowego w celu ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Podczas reagowania na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów będziemy w szerszym niż do tej pory zakresie wykorzystywać urządzenia rozgłaszające.

Zwracać szczególną uwagę na kierujących pojazdami jednośladowymi, a zwłaszcza na wykonywanie przez nich zmian kierunku ruchu, sygnalizowanie zmiany kierunku jazdy.

Używanie wymaganego przepisami oświetlenia, elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.