Facebook Google+ Twitter

Czwarta rocznica śmierci Marcina Pawłowskiego

"Jest 20 listopada. Dla nas, dla całej ekipy Faktów, dzień bardzo ważny. Cztery lata temu odszedł dziennikarz Faktów Marcin Pawłowski. Tyle lat spędził z Państwem w tym miejscu i w tym fotelu, że to już zawsze będzie jego miejsce."

18.10.2003. Marcin Pawłowski wziął udział w Marszu Nadziei, zorganizowanym pod hasłem "Razem pokonamy raka" m.in. przez Polską Unię Onkologii... / Fot. PAP/Jacek TurczykTymi słowami Justyna Pochanke pożegnała nas we wczorajszych Faktach. To już cztery lata od przegranej dziennikarza.

Tak brzmi krótka notka o nim w portalu "Znani Polacy" : 'Marcin Pawłowski urodził się 1971 roku w Kielcach, zmarł 20 listopada 2004 roku w Warszawie. Swoją karierę dziennikarską rozpoczynał w dziale sportowym gazet "Nowy Świat", później trafił do Radia Kolor. Swoją karierę w telewizji zaczął od Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego i TVP1. W 1997 roku trafił do stacji TVN gdzie był reporterem i zarazem prowadzącym główne wydania "Faktów TVN". W stacji TVN 24 prowadził "Magazyn 24 godziny". Został pośmiertnie odznaczony nagrodą Dziennikarz Roku w konkursie Grand Press, przyznawaną przez polskie środowisko dziennikarskie.'

Ale widz zapamięta go jako ciepłego, opanowanego i przede wszystkim profesjonalnego prowadzącego i reportera. W pamięci zostaną relacje z wojny irackiej i pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. "Faktom" oddawał się cały. Były pierwsze w jego życiowej hierarchii, przed córkami. Diagnoza o jego chorobie spadła jak grom, ale wiadomość o śmierci była jeszcze tragiczniejsza.

20 listopada. Pamiętamy...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

bardzo fajny artykuł:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.