Facebook Google+ Twitter

"Czwarta władza z klasą" formatuje rzeczywistość w Łańcucie

Uczniowie 1. Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie biorą udział w projekcie "Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny". Stanowią tym samym jedną z najmłodszych redakcji w Polsce!

Redakcja portalu "FORMAT" z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie / Fot. Marzena Możdzeń

W Łańcucie formatują rzeczywistość!


Są młodym, dynamicznie rozwijającym się zespołem redakcyjnym, który każdego dnia spotyka się na redakcyjnych kolegiach. Mają głowy pełne pomysłów i za wszelką cenę dążą do realizacji swoich marzeń. Czuwa nad nimi dobry duch - nauczycielka języka polskiego, mgr Władysława Kluz-Chłanda, która prowadzi ich po zawiłym labiryncie dziennikarstwa.

Swojemu portalowi nadali wdzięczną nazwę FORMAT. Dlaczego tak? Bo uważają, że ciągle należy coś zmieniać, modyfikować, formatować. Chcą nadać rzeczywistości swój własny kształt i pokazać - głównie mieszkańcom Łańcuta i okolic - że przecież jest tyle do zrobienia! Od wczoraj można śledzić ich dziennikarskie poczynania na stronie www.format.czwartawladza.edu.pl

Portal dopiero ruszył, ale oni już wiedzą, że praca przy stronie będzie świetną zabawą i dużym doświadczeniem.

Czy warto studiować dziennikarstwo?

- Bierzemy udział w konkursie, ale tak naprawdę liczy się dla nas to, czego się nauczymy w czasie trwania projektu. Co prawda nie każdy z nas wiąże swoją przyszłość z dziennikarstwem i mediami, ale umiejętność nawiązywania kontaktów, radzenia sobie w stresujących sytuacjach, obiektywność i dociekliwość - to wszystko przyda się w dorosłym życiu - mówi Asia Czajka, grafik "Formatu".

Sześcioosobowa redakcja (redaktor naczelna, dziennikarz, grafik, piarowiec, informatyk i tłumacz jęz. angielskiego) uczestniczy też w organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie warsztatach dziennikarskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Popieram takie formy rozwijania młodych umysłów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.