Facebook Google+ Twitter

Czwarte Bieszczadzkie Lato z Książką!

W minionym tygodniu, w Lesku i Sanoku (woj. podkarpackie), już po raz czwarty zorganizowano "Bieszczadzkie Lato z Książką". Celem organizatorów imprezy jest zachęcanie młodzieży do czytania książek.

W ramach całego programu miasta gościły mniej lub bardziej znanych pisarzy, a wśród nich: Katarzynę Grocholę, Annę Onichimowską, Monikę Szwaję, Grzegorza Kasdepke, Tomasza Piątka i wielu innych. Uczniowie I LO w Sanoku zajęli się oprowadzaniem pisarzy po mieście. Czy impreza była udana? Czy warto było poświęcić się swój czas?

6 czerwcaPrzed namiotem pisarzy. / Fot. Kasia Drwięga
Godzina 9.00 rano

Licealiści punktualnie spotykają się w budynku BWA w oczekiwaniu na pisarzy. Pan Sławek udziela ostatnich rad (gdzie oprowadzać artystów, co pokazywać, o której godzinie stawić się na obiad itp.). Uczniowie czują lekki niepokój, stres - chcą pokazać się przed pisarzami z jak najlepszej strony. Humory dopisują, a na ich twarzach widać uśmiech.

Chwilę później opuszczają budynek i udają się w kierunku rynku. Tam też z niecierpliwością oczekują gości. Wszędzie pełno ludzi. Na rynku poustawiano namioty, w których już za chwilę artyści będę podpisywać swoje książki. Miłą atmosferę podtrzymują występy dzieci, które tańczą i śpiewają. Mimo pochmurnej pogody, na rynek przybywa coraz więcej sanoczan.

Godz.10.00

Przyjeżdżają pierwsi goście, a wśród nich Anna Onichimowska, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Piątek i Agata Tuszyńska. Kilku licealistów zostaje przedstawionych pisarzom. Oprowadzają ich po Sanoku. Inni w oczekiwaniu na pozostałych gości udają się na spotkanie z Tomaszem Piątkiem.

Na konferencji pisarz opowiada o swej książce pt. „Heroina”. Przywołuje tym samym smutne wspomnienia z okresu, kiedy sam uzależnił się od narkotyków. Artysta odpowiada na szereg pytań postawionych przez dziennikarza w tak interesujący sposób, że wszyscy z uwagą przysłuchują się rozmowie.

W tym samym czasie pozostali uczniowie poznają nowo przybyłych gości. Jedni podążają w kierunku sanockiego zamku, drudzy zwiedzają Sanok, a jeszcze inni udają się do namiotów, gdzie podpisują książki. Fani otrzymują miłe dedykacje, niektórzy proszą o pamiątkowe zdjęcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.