Facebook Google+ Twitter

Czwartek? To zlikwidujmy pułk!

Donald Tusk to wystraszony kunktator. Decyzje podejmuje pod wpływem nastrojów społecznych. To zwykły aparatczyk zorientowany na trwanie przy władzy.

Premier Donald Tusk w czasie konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Gospodarczej. / Fot. PAP/Leszek SzymańskiPropozycji PiS-u nie sposób jakoś opisać, bo jasnego przekazu nie ma. Jest w słowach prezesa Kaczyńskiego wiele emocji, a jak wiadomo emocje są złym doradcą.

Teraz czas opisać decyzje premiera Tuska. Za mało wszyscy wiemy o winach popełnionych przez zdymisjonowanych oficerów. Trzeba jednak odnieść się do postanowienia o rozwiązaniu 36 specjalnego pułku lotnictwa. Przecież to tak zalatuje zagraniem pod publiczkę, że trzeba być ślepym, by tego nie widzieć.

Wszystko grało prze tak długi okres. Piloci z tej paskudnej jednostki wozili premiera na wybrzeże co tydzień, choć nie powinni nawet sklejać modeli maszyn latających. Jednak nastał dzień, w którym prezydent ogłosił termin wyborów i premier wraz z nowym ministrem musieli wbić się w stacje informacyjne ze swą stanowczością.

Co to za idiotyczny pomysł ze stałym czarterem samolotów do przewozu VIP-ów?
Te LOT-owskie samolociki mogą jedynie przewozić naszych wodzów na narty w Dolomity. Już wiemy o tym, że te maszyny nie mają specjalnych środków łączności i zamontowane na maszynach cywilnych być nie mogą. W przypadku jakiegoś zagrożenia będziemy utrzymywali łączność przez SMS-y ? Kto zapłaci za roaming?

Te maszynki latające nie mają też pasywnych środków obrony. I teraz gdy taka maszyna znajdzie w sferze działań wojennych? Nagle pojawi się jakiś szaleniec ze stingerem i odpali taki pocisk. To z okienka wychyli się urzędnik z kancelarii prezydenta i odpali ręczną flarę? Należy dodać, że takie samoloty mają również za zadanie ewakuacje polskich obywateli z terenów zagrożonych.

Nie jesteśmy bogatym państwem, ale taka jednostka wojskowa jest nam potrzebna. Teraz premier, bojąc się o sondaże, będzie bał się poprzeć wniosek PJN-u o zakup nowych maszyn. To jest decyzja zła. Podjęta tylko w wyniku rozważań sondażowych. Nie stać nas na przyzwoity pułk do obsługi ważnych lotów, ale dla zachowania pozorów silnej pozycji w NATO uczestniczymy w operacjach nazywanych pokojowymi.

Jeszcze fajnie zostanie przyjęte rozwiązanie BOR-u , a na ochronę ważnych osób rozpisać przetarg. Głównym kryterium będzie cena. Przewiduję, że znajdzie się firma, która znacząco zejdzie z kosztów, a w prasie ukażą się ogłoszenia: ...do ochrony rządu emerytów, rencistów i osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności przyjmę...

Panie premierze, można więcej jeszcze ugrać. Zachęcam do podjęcia działań.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

pstragpotokowy
 • pstragpotokowy
 • 08.08.2011 10:11

...ciekaw jestem po co sa te czerwone "lapki"?...czy klikaja w nie Osoby ktorym nic nie mowi nazwisko Marian Falski?...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brrr. - zlikwidować najlepie POmanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mirek K

Moją uwagę skierowałem do Pani Magdy i nie odnosiła się ona do konkretnej sytuacji.
Generalizowanie opinii jest dolegliwością erystyczną.
Gdyby ktoś napisał, że wypowiadają się tutaj głównie miłośnicy spanieli i uznałbym, że jest to opinia bezpodstawna, wówczas zareagowałbym tak samo... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 07.08.2011 14:29

@ Arkadiusz Gębka - środowisko w którym obracał się minister Klich - czyli oficerowie starsi i generalicja ,miało serdecznie dość bezwonnego i nieudolnego ministra.
Stąd jego dymisja spowodowana nie tylko katastrofą smoleńską ,ale również brakiem kompetencji.
Pani Magda w niczym nie przesadziła Panie Arkadiuszu ,tylko podkreśliła to co czuje środowisko związne z wojskiem ,które po tej dymisji odetchnęło z ulgą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo.
Za złośliwość z tabliczką przepraszam.
Mój komentarz miał intencję, lecz nie było nią spłycanie.
Uważam, że nie powinno się wypowiadać uwag generalnych bezpodstawnie.
Z całym szacunkiem dla Pani uważam, że przytoczone przeze mnie zdanie jest nadużyciem intelektualnym, które jest niegodne Pani Redaktor.
Nawet gdyby Pani była generałową nie dawało by to Pani podstaw do takich ocen wobec nieznanych Pani komentujących.
Serdecznie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arkadiuszu proszę nie spłycać tematu. A tabliczka nie ma tu nic do rzeczy, mogę ją panu sprezentować. :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
 • pstragpotokowy
 • 07.08.2011 03:01

...Pan, Panie Witoldzie Kossakowski, zdaje sie nigdy nie odwiedzil Pjongjang (dawniej po polsku znany jako Phenian)?...ja odwiedzilem...i gwarantuje Panu, ze "powrot do przeszlosci" wcale nie jest gwarantowany...cos mi podpowiada, ze nie moze Pan przebolec tego Teleranka, co to go Panu general Jaruzelski kiedys zabral...

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
 • pstragpotokowy
 • 07.08.2011 02:56

Prawdą jest, że istotą polityki jest trwanie przy władzy, ale w tym przypadku widzimy trwanie dla samego trwania. Programy PO zostały pogrzebane.

...Panie Waldemarze...czy konkluzja ta odnosi sie wylacznie do obecnego rzadu?...i czy jest trafna?...
...nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze programy PO zostaly pogrzebane...przedwyborcze obietnice i mozliwosc ich realizacji to dwie rozne sprawy...partia bedaca w opozycji moze skladac obietnice na zasadzie "ile wlezie" bo to nic nie kosztuje...problem zaczyna sie wtedy gdy taka partia wygra wybory...bo wtedy dopiero przedwyborcza fikcja zderza sie z realiami zycia...zycia ktore w brutalny sposob weryfikuje mozliwosc spelnienia przedwyborczych obietnic...z czesci tych obietnic PO sie wywiazalo, z czesci z najrozniejszych powodow nie...nie sadze, ze wynika to wylacznie ze zlej woli rzadzacych...ale temat to bardzo obszerny i nie chce go teraz rozwijac...
...co do "trwania przy wladzy"...idealnym rozwiazaniem bylby Gabinet Wizjonerow polaczony z Gabinetem Administratorow...jak wiemy, nie ma takiego...i nie bedzie...pozostaje wiec zadowolic sie administratorami...z tej roli obecny rzad wywiazuje sie w miare sprawnie...przynajmniej w porownaniu do swoich poprzednikow...a alternatywa w tej chwili nie istnieje...przynajmniej moim zdaniem...
...PS: nie jestem wyborca PO...

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
 • pstragpotokowy
 • 07.08.2011 02:08

...Panie Witoldzie Kossakowski...nie mialem niestety przyjemnosci wzglednie pecha podrozowac z LOT-em...wiec nie wiem jaki jest...miewam natomiast PECHA podrozowac bardzo regularnie i bardzo czesto linia Qantas...w celach sluzbowych...w celach prywatnych linia ta nie podrozuje NIGDY...moje zdanie w tej materii podziela znakomita wiekszosc znanych mi Australijczykow...uzywaja QANTAS bo musza...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 07.08.2011 01:51

@ mN -Kochany nie pisz po nocach bo twoja mózgownica śpi.
Pan Kossakowski pisał dużo wcześniej i napisał trzy trafne i mądre komentarze.
Rano jak już się wyśpisz może uda Ci się coś składnego napisać !
A teraz idz lulu ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.