Facebook Google+ Twitter

Czwarty czerwca... Opisz swe przeżycia

4 czerwca już blisko. Czy możesz opisać swe przeżycia z lata 1989 roku? Jak odczułeś zmianę ustroju? Czy był to "upadek komunizmu"? Napisz wspomnieniowy tekst. Opisz tamte czasy.

Warszawa, 31.05.2009. Spacerowicze podczas przedstawienia "Spacer po 20-leciu wolnej Polski", na Krakowskim Przedmieściu. Widowisko w reżyserii Piotra Cieplaka zorganizowano z okazji rocznicy odzyskania wolności i wyborów 4 czerwca 1989 r. / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiCzekamy na teksty, na wspomnienia. Opisy osobistych odczuć i doznań, związanych z dniami ustrojowego przewrotu 1989 roku. Co wtedy się stało? Czym były dla Ciebie tamte dni, które określa się czasem "upadku komuny"? Czy cezurą rzeczywiście stał się dzień wyborów 4 czerwca? Co dla Ciebie stanowiło o dokonującej się zmianie?

Niekoniecznie muszą tu występować politycy. Czasy wielkich zmian zaznaczają się czasem przez wydarzenia całkiem niespodziewane, którym poświęcić można zarówno opasłe tomiszcza, jak i kartkę. Tematów może być tak wiele, jak wiele życiorysów i wydarzeń, które z większą lub mniejszą siłą wpływają na nasze życie. Teksty opublikujemy... 4 czerwca.

4 czerwca spędzę w Gdańsku
Rocznica 4. czerwca
Komunizm i buciki
Owce i wilki, czyli rzecz o demokracji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co było przed 4 czerwca 1989 r..co jest teraz..zobaczmy http://www.do.org.pl/obchody-czerwcowe-21-mgnien-wolnosci/ porozmawiajmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu
Czy mogę wstawić opowiadanie napisane przez osobę która to przeżyła ? i wspomina nie najlepiej ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.