Facebook Google+ Twitter

Czwarty dzień II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia

Uczestnicy II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia pojawili się wczoraj w rodzinnym mieście Jana Pawła II - Wadowicach, gdzie odbyła się ekumeniczna modlitwa. Poza tym wtorek upłynął pod znakiem kolejnych konferencji i spotkań.

Logo WACOM 2011 / Fot. Materiały prasoweKiedy myślę o Bożym Miłosierdziu, w sposób naturalny wspominam bł. Jana Pawła II. Jak św. Faustyna żył w całkowitym zaufaniu Chrystusowi, jak Chrystus wyrażał pilną potrzebę, by skierować się ku Ojcu Miłosierdzia. To było centrum życia i duchowości Jana Pawła II (...) Nieskończone miłosierdzie Boga może przemienić pustynie, które stwarza człowiek - mówił na wadowickim rynku prof. Carla Andersona, Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba. Uczestnicy WACOM 2011, którzy przyjechali do rodzinnego miasta Jana Pawła II wzięli udział w modlitwie ekumenicznej prowadzonej przez kard. Angelo Comastri, archiprezbitera Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Oprócz niego w modlitwie czynny udział wzięli hierarchowie kościoła prawosławnego oraz Ewangelicko-Augsbusrskiego. Na zakończenie liturgii odśpiewano Ektenia – prawosławną Litanię pokoju

W Kongresie udział bierze około 2 tys. uczestników z całego świata / Fot. Materiały prasoweW imieniu czcicieli i wszystkich oddanych nabożeństwu do Bożego Miłosierdzia w Afryce i na Madagaskarze, przynoszę wam pozdrowienia i życzę wszelkiej życzliwości - tymi słowami biskup Martin Uzoukwu z Nigerii pozdrowił uczestników łagiewnickiego Kongresu. Hierarcha zwrócił uwagę, że w czasach kryzysu sporą rolę odgrywa religia chrześcijańska. Natomiast największym wyzwaniem dla wyznawców chrystusowego kościoła jest dalsze świadectwo wobec Jezusa Chrystusa, który jest wcieleniem Bożego Miłosierdzia, podkreślał Martin Uzoukwu. Biskup podkreślił, że wielkim darem dla Polski jest pochodzenie z tej ziemi bł. Jana Pawła II oraz św. Faustyny Kowalskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.