Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10282 miejsce

Czwarty dzień pielgrzymki do Ziemi Świętej. Relacja

Czwarty dzień II Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej do Ziemi Świętej rozpoczął się Mszą świętą w Bazylice Grobu Pańskiego w piątek, o godzinie 7.30 rano.

Kard. Stanisław Dziwisz / Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorkiW Bazylice byli tylko pielgrzymi polscy - ponad 700 osób. Do pielgrzymki krakowskiej dołączyły inne grupy polskie aktualnie przebywające w Ziemi Świętej. Mszy przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Koncelebrowali: ks. Bp Tadeusz Pieronek, ks. infułat Bronisław Fidelus, ks. prof. Tomasz Chmura, ks. prof. Andrzej Baczyński, ks. Robert Pietrzyk - dyrektor Radia Plus, ks. dziekan Andrzej Szczotka z Krzeszowic, ks. Adam Szczygieł, ks. Krzysztof Główka, ks. Jarek Glonek, ks. Jarek Łabęda, ks. Władysław Salawa oaz ks. Jan Bierowiec.

Relacja z pielgrzymki do Ziemi Świętej


We wprowadzeniu ks. Kardynał Stanisław Dziwisz uświadomił pielgrzymom, że znajdują się w szczególnym miejscu, które jest niemym świadkiem zmartwychwstania Chrystusa.

To miejsce jest punktem odniesienia dla wiary chrześcijan w Jezusa Chrystusa. W homilii o. dr Jerzy Kraj OFM podkreślił, jak ważne jest to miejsce dla ludzi wierzących w Chrystusa.

Grób Pański / Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorkiW Bazylice Grobu Pańskiego panowała absolutna cisza przerywana pieśniami o zmartwychwstaniu Pańskim. Po mszy świętej wszyscy pielgrzymi udali się do Grobu Pańskiego, by ucałować kamienną płytę, na której zostało złożone ciało Zbawiciela. Procesja do grobu trwała długo, ale wszyscy chcieli osobiście oddać cześć Zbawicielowi. W tym miejscu mszę św. Odprawił bł. Jan Paweł II w czasie swojej pielgrzymki do Ziemi Zbawiciela w roku 2000.

Fotorelacja z Ziemi Świętej w obiektywie Tadeusza WarczakaWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.