Facebook Google+ Twitter

Czwarty etap Tour de Pologne. Kolarze wjeżdżają na górską pętlę

Czwarty etap Tour de Pologne z Tychów do Cieszyna rozpocznie zmagania kolarzy na tak zwanej "górskiej pętli". Zawodnicy wykażą się na wzniesieniach Kubalonki oraz Koniakowa. Meta wyścigu będzie mieściła się na zabytkowym rynku w Cieszynie.

Połowa Tour de Pologne za nami, więc niektórzy z nas mogą pomyśleć, ze najlepsi kolarze na Kolarze zaczynają wpisywać się na listę startową / Fot. Paweł Kiliańskiświecie będą teraz mieli z "górki". Nic z tych rzeczy, ponieważ sytuacja ma się zupełnie odwrotnie! Właśnie dla zawodników zaczynają się schody, a właściwie wzniesienia Beskidu Śląskiego, z wiślańską Kubalonką na czele (767 metrów nad poziomem morza). Różnica wzniesień, pomiędzy najniższym punktem w Tychach (244 m.n.pm.), a wspomnianą Kubalonką, będzie wynosiła ponad 500 metrów. W tym wyścigu z pewnością nie zabraknie błyskotliwych ucieczek oraz nadającego tempa peletonu.

Niezwykle urokliwa trasa rozpocznie się w Tychach w centrum miasta o godz. 14:15. Następnie kolarze pojadą przez Oświęcim, gdzie jest zaplanowana premia lotna Fiata. Kolejnymi przystankami Zawodnicy będą mieli okazje mijać imponujący most w Wiśle Malince / Fot. Paweł Kiliańskizawodników będą Kęty, Żywiec oraz Milówka. Wreszcie zawodnicy wjadą na Przełęcz Koniakowską, gdzie odbędzie się premia lotna Taurona, Kubalonkę oraz Zameczek Prezydenta RP (obie premie lotne Tauron, przyp. autor). Następnie kolarze pojadą przez Wisłę i Ustroń do Cieszyna, gdzie wjadą rundę oraz premię lotną Fiata.

Meta będzie mieściła się na zabytkowym ryneczku w Cieszynie, a dekoracja zaplanowana jest na godz. 18:45. Już teraz serdecznie zapraszam na relację "live" z całego czwartego etapu, która zostanie uzupełniona o najciekawsze zdjęcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.