Facebook Google+ Twitter

Czwarty raport w sprawie Smoleńska. Eksplozja rozerwała Tu-154M od wewnątrz?

Katastrofa smoleńska obrasta wynikami badań ekspertów, którzy chcą dojść do sedna jej przyczyn. Po rosyjskim raporcie MAK, a następnie raporcie polskiej komisji rządowej i komisji PiS, za kilka dni będzie raport eksperta australijskiego.

Poseł Antoni Macierewicz, w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M z prezydentem Lechem Kaczyńskim, mówił dużo i wykrakał. Wkrótce będzie nowy (czwarty z kolei – po polskim, rosyjskim i PiS-owskim) raport na temat katastrofy. Opracował go na prośbę posła Macierewicza, ekspert australijski, dr Grzegorz Szuladziński. Z tego raportu, jak informuje dziennik.pl, dowiemy się, że w samolocie Tu-154M, którym leciał Lech Kaczyński z małżonką i delegacją państwową, prawdopodobnie eksplodował ładunek wybuchowy.

Zachwycony wynikami badań dr. Grzegorza Szuladzińskiego, poseł Antoni Macierewicz, w rozmowie portalem niezależna.pl mówi, że jeszcze nikt nie przedstawił takiej analizy, która tak ściśle odpowiadałaby faktom.

"Gazeta Polska", komentując raport, podkreśla, że dokument, który przygotował dr Grzegorz Szuladziński, ekspert lotniczy z Australii i członek komisji Macierewicza, będzie przełomowy. Według gazety, dotyczy między innymi mechaniki wybuchu i zniszczeń samolotu spowodowanych działaniem ognia.

W ocenie dr. Grzegorza Szuladzińskiego, rozprucie kadłuba Tu-154M i zasięg pożaru po katastrofie sugerują, że w samolocie eksplodował ładunek wybuchowy. Jego zdaniem, jako eksperta, w wyniku wybuchu powstała kula ognia, która rozeszła się najpierw po wnętrzu maszyny i pominęła elementy konstrukcji, a następnie doprowadziła do ich oddzielenia się w wyniku eksplozji.

Zdaniem dr. Grzegorza Szuladzińskiego, australijskiego eksperta komisji Antoniego Macierewicza, aby potwierdzić tezę o wybuchu wewnętrznym w samolocie, należałoby przeprowadzić analizę chemiczną powierzchni dotkniętych eksplozją.

Dodajmy, że za jakiś czas będzie piąty raport, polskich naukowców niezależnych, którzy na własną rękę podjęli trud zbadania i opisania przyczyn katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 roku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

ujokot
 • ujokot
 • 13.05.2012 09:06

wybuch od wewnatrz?to by sugerowalo samobojstwo lecha.chyba wybral wolnosc od ciaglego sterowania i meldowania wykonania zadan

Komentarz został ukrytyrozwiń
student
 • student
 • 13.05.2012 00:48

Taki materiał mógł napisać tylko idiota-(Idiota – osoba upośledzona umysłowo według dawnych klasyfikacji. Idiotyzm to termin obecnie nieużywany w medycynie ze względu na pejoratywne znaczenie potoczne.)-Wikipedia. Ale do emerytury dodatek wpadnie.-a może nie (oby).

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 12.05.2012 21:27

co tam ten samolot robil w tym czasie i tych warunkach atmosferycznych.na pewno nie chcial ladowac ani nie przymierzal sie do ladowania.czy byl wybuch z srodka cz z zewnatrz nie ma znaczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 12.05.2012 19:00

No to teraz jak dostarczą ekspertyzę na zamówienie polityczne to się te 2 dolary rozmnożą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 12.05.2012 18:38

Jak ten raport jest tak rzetelny jak prawdomówny jest pan Macierewicz to raport ten ma wartość papieru do twarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Autorze -Wkrótce będzie nowy (czwarty z kolei – po polskim, rosyjskim i PiS-owskim) raport na temat katastrofy."- jaki to jest raport Pisowski w sprawie katastrofy? Proszę mi coś na jego temat napisać bo o takowym nie słyszałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Poseł Antoni Macierewicz, w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M z prezydentem Lechem Kaczyńskim, mówił dużo i wykrakał" - to jest język "Przeglądu prasy"??? Ten autor robi pośmiewisko z W24...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Szuladziński Analytical Service Sydney - to firma, w której pan Szuladziński jest dyrektorem. Firma zatrudnia jeszcze sekretarkę, którą jest żona owego pana. Firma wypuściła 2 akcje po dolarze za sztukę, a ich posiadaczami są owi małżonkowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bond
 • bond
 • 12.05.2012 16:17

To jest ekspert ale od zapładniania kangurów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja właśnie czytałem o tym ekspercie. I to o niego chodzi. Firma za dwa dolce, ciekawe?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.