Facebook Google+ Twitter

Czwórka na zakręcie życia

Cztery różne osoby, cztery różne problemy i cztery sposoby radzenia sobie z nimi. Oto treść "Na zakręcie życia", filmu Ryana Eslingera.

Gary, Karen, Bill i Travis - poznajemy ich w trudnym, dla każdego z nich, momencie ich życia. Na przysłowiowym i tytułowym "zakręcie".

Plakat promujący film / Fot. materiały dystrybutoraMałżeństwo Garego i Karen nie ma sie najlepiej. On, żeby nie spędzać czasu ze starzejącą się i rozgoryczoną brakiem miłości żoną, całe dnie spędza w pracy. Kiedy zaś z oczywistych przyczyn w biurze siedzieć nie może (weekend!) namiętnie oddaje sie pracom domowym (wymiana dachówek) lub drzemkom na kanapie w salonie. Ona, pozbawiona uwagi i uczuć męża za wszelką cenę próbuje je odzyskać. Jej sposobem stają się sklepowe kradzieże, na których daje się łapać.

Travis wiedzie życie samotnika z wyboru, wciąż nie potrafi zapomnieć o wypadku samochodowym, w którym zabił nieznajoma kobietę. Bill zaś to samotnik z konieczności. Choć pragnie kontaktu z drugim człowiekiem, nie potrafi go nawiązać, jest chorobliwie nieśmiały.

Kanadyjsko-niemiecko-amerykańska produkcja, wyreżyserowana przez Ryana Eslingera nie jest znana polskiej publiczności. Film nie był wyświetlany w naszych kinach. W kraju nad Wisłą pojawia sie dopiero teraz, prawie dwa lata po premierze w Stanach, na płytach DVD. Bardzo dobrze, że do nas trafił.

Bo "Na zakręcie życia" to bardzo dobry film. Nie ma tutaj widowiskowych wybuchów ani wielowątkowej fabuły i niespodziewanych zwrotów akcji. Jest za to kawałek życia czwórki ludzi, kawałek prawdy o ludziach i kilka tematów do przemyślenia.

Najważniejszy z nich to oczywiście ludzka samotność. Gary, Karen, Bill i Travis mimo, że ich losy przeplatają się i że żyją koło siebie, ze swoimi problemami zmagają się sami, chociaż obok znajdują sie osoby gotowe im pomóc. Każdy z nich stoczy walkę, ze swoim prywatnym demonem, a jej finał przyniesie rozwiązania... zaskakujące, wzruszające, zabawne, dziwne.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.