Facebook Google+ Twitter

Czy 31 marca sądy przestaną sądzić?

Choć o proteście wiadomo już od jakiegoś czasu, to właśnie 31 marca ma być dniem, w którym sądy przestaną normalnie funkcjonować.

 / Fot. Janusz Wójtowicz/PolskaZbyt niskie zarobki i złe warunki pracy – to najczęstsze powody do strajków w naszym kraju. Ostatniego dnia marca w większości Polskich sądów nie będą odbywały się rozprawy, a sędziowie zapowiedzieli, iż na ten dzień wezmą sobie urlop. Do protestu mają dołączyć także prokuratorzy.

Wedle prawa, sędziowie i prokuratorzy nie mogą strajkować, a swoje niezadowolenie z wynagrodzenia bądź warunków pracy mogą wyrażać jedynie pisemnie, w formie zażaleń lub oświadczeń. Dziś przeciętna pensja każdego sędziego to około 4 tys. złotych. Każdy z nich jednak wciąż czeka na 25 proc. podwyżki płacy, które obiecał im resort sprawiedliwości.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski twierdzi, iż cały ten protest jest zupełnie niepotrzebny. Uważa on bowiem, że na temat podwyżek cały czas są prowadzone rozmowy i wszystko idzie w dobrym kierunku. Podobnego zdania jest także sędzia Stanisław Dąbrowski – przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, który uważa, że ludziom, którzy stoją na tak wysokiej pozycji w państwie i służą obywatelom, nie przystoi ta forma domagania się podwyżek płac.

Choć decyzję o strajku podejmuje każdy indywidualnie, już dziś wiemy, że weźmie w nim udział większość polskich sędziów. Na specjalnie powstałej stronie internetowej www.sedziowie.net możemy zaobserwować przygotowania do tegoż strajku. Zamieszczono tam ankietę, w której każdy może przedstawić swoje stanowisko odnośnie strajku. Do chwili obecnej, 79 proc. głosujących sędziów zobowiązało się do czynnego udziału strajku 31
marca. Sędziowie wspierają się i apelują o to, aby jak najwięcej osób dołączyło do ich protestu. Prawdopodobnie ostatniego marca wokandy świecić będą pustkami i nie odbędzie się ani jedna rozprawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dokładnie ... jaka praca taka płaca! Wyniki marne a i kwalifikacje niektórych dają wiele do życzenia.... ale cóż to nie "koncert życzeń " tylko polskie realia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

4 tysiące zarabiają i jeszcze im mało?
Jaka praca taka płaca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to i dobrze że sądy przestaną sądzić. Jeżeli mają to robić tak nieudolnie - niech przestaną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak nie przystoji Sędziemu,Prokuratorowi,Policjantowi strajkować no ale zapewne każdego drazni płaca jesli porówna ją z zarobkami kolegów z UE patrzac na ich zarobki blado wychodzi.
więc zapewne jedyną forma przypomnienia o tym jest "strajk"-protest!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

moja droga, tajemnica służbowa :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

wiesz i nie powiesz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

oj odbędzie się, odbędzie... i ja nawet wiem gdzie.... pozdrawiam :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.