Facebook Google+ Twitter

Czy amerykańska wojna z narkotykami zakończyła się sukcesem?

Zapraszamy na dyskusję "Jack kontra Jack - dwóch policjantów, odmienne kierunki myślenia. Porównanie prawnej polityki narkotykowej Stanów Zjednoczonych i Polski". 5 października - Uniwersytet Warszawski.

 / Fot. .Gościem dyskusji będzie Jack Cole - były policjant, detektyw, były przewodniczący organizacji LEAP (the Law Enforcement Against Prohibition) i jeden z pięciu jej członków - założycieli. Spotkanie z Cole jest o tyle ciekawe, że wpisuje się w dyskusję o polskim prawie narkotykowym i wnosi nowy głos do dyskusji o nowelizowanej właśnie polskiej Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Cole przez czternaście lat pracował w policji w New Jersey jako oficer ds. narkotyków. Przyjrzał się przestępstwom narkotykowym z bliska, obserwując zarówno mechanizmy pracy mafii, jak i plon handlu narkotykami w postaci ich ofiar, ludzi uzależnionych. Po latach doświadczeń, dziś opowiada on głównie o... niesprawiedliwości wojny z narkotykami oraz promuje reformę obecnej polityki antynarkotykowej. W swoich wystąpieniach podkreśla także, że wojna narkotykowa jest przesiąknięta rasizmem i niepotrzebnie niszczy życie młodych ludzi; zaś poprzez dyskusję, próbuje pokazać słuchaczom alternatywne perspektywy wojny narkotykowej. To on - pokazując przykład porażki polityki USA wobec narkotyków - zajął się promowaniem redukcji szkód w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

W dyskusję, prezentując polskie podejście do polityki narkotykowej, włączy się Jacek Wrona - były komisarz Policji; 15 lat pracy w pionie d/w z przestępczością narkotykową; służył m.in. w: Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji w Warszawie; był wykładowcą Instytutu Służb Zwalczających Przestępczości Kryminalną Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Termin: 05.10.2010 o godz. 15:30-17:00
Miejsce: Sala Balowa w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich
Kampus Główny, Krakowskie Przedmieście 26/28
Organizator: Fundacja Inspiratornia we współpracy z Kliniką Prawa Uniwersytetu Warszawskiego - Sekcją Redukcji Szkód

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.