Facebook Google+ Twitter

Czy baseballiści z Kutna obronią tytuł mistrza Polski?

To pytanie zadają sobie wszyscy fani tego sportu. MKS poprzedni sezon zakończył z tytułem mistrza polskiej ligi oraz zdobywcy pucharu. Czy tak będzie w tym roku?

MKS Kutno miniony sezon zakończył wspaniale. Ubiegłoroczni mistrzowie I ligi przygotowują się teraz do obrony tytułu.Baseball: Piłka do gry Przygotowania rozpoczęły się już 15 stycznia. Zajęcia odbywały się na sali gimnastycznej 2 razy w tygodniu, a także na siłowni. Kiedy robi się cieplej, baseballiści ćwiczą na boisku przy ulicy Kościuszki. Niestety, mamy przykrą wiadomość dla fanów polskiego baseballu - z gry zrezygnował Tomasz Marciniak, który wyjechał na studia.MKS Kutno


Trener: Waldemar Góralczyk, skład: Adam Anioł, Łukasz Domżał, Piotr Cedzyński, Mariusz Grzanowski, Piotr Mikołajczyk, Robert Matecki, Łukasz Nolbrzak, Grzegorz Okoń, Adam Pawlak, Krzysztof

Piotrowski, Maciej Perliński, Michał Perliński, Dominik Sobczyk, Łukasz Sobczyk, Michał Wasiak, Tobiasz Lewandowski.

Terminarz spotkań:


14 kwiecień - MKS Kutno: WUKS Centaury Warszawa
22 kwiecień - KS Zbójcerze Piaseczno - MKS Kutno
29 kwiecień - MKS Kutno
- KS Silesia Rybnik
13 maja - TBS Demony Miejska Górka - MKS Kutno
20 maja - MKS Kutno - Hirsch-Pol Dęby Osielsko
27 maja - WUKB Centaury Warszawa - MKS Kutno
3 czerwca - MKS Kutno - KS Zbójcerze Piaseczno
24 czerwca - KS Silesia Piaseczno - MKS Kutno
1 lipca - MKS Kutno - TBS Demony Miejska Górka
8 lipca - Hirsch-Pol Dęby Osielsko - MKS Kutno
Europejskie Centrum Baseballowe w Kutnie widoczne z lotu ptaka

Na inaugurację sezonu, 14 kwietnia, MKS Kutno zmierzy się u siebie z WUKS Centaury Warszawa. Godzina 12.00 – Stadion Baseballowy, ul. Kościuszki.Przypomnijmy, iż baseballiści z Kutna zostali uznani za najlepszą drużynę 2006 r., a trener Waldemar Góralczyk został najlepszym trenerem minionego roku w regionie. Ogłoszenie wyników odbyło się na gali sportowców w Kutnie.
***


Baseball od ponad 150 jest ważnym czynnikiem kulturotwórczym w amerykańskim społeczeństwie. Miał wpływ na wiele nurtów kultury masowej. Do treści baseballowej odwołuje sięMecz na stadionie baseballowym w Kutnie szereg piosenek popowych, z których najpopularniejszą jest "Take Me Out to the Ball Game"
, grana na meczach także i współcześnie.

Do gry w baseball potrzebne są: rękawiczki do odbijania, kij baseballowy, rękawica baseballowa, piłka, hełm pałkarza. Na boisko wychodzi 8 osób, po czym zawodnik, wytypowany przez trenera, wychodzi z pałką do odbijania piłki. Piłkę rzuca w jego kierunku gracz z drużyny przeciwnej. Celem gry jest szybkie zdeklasowanie odbijającego; następuje wtedy aut - dotknięcie zawodnika piłką lub złapanie jej w powietrzu (trzy auty i zmiana ról drużyn na boisku; liczy się IX zmian). Są cztery bazy, przez które zawodnik po odbiciu piłki musi przebiec. Jeśli przebiegnie je wszystkie, drużyna otrzymuje punkt.

Gra przebiega w ten sposób, że każda z drużyn na przemian spełnia rolę strony atakującej; zadaniem jest zdobycie punktów (obiegnąć wszystkie bazy).Europejskim centrum baseballu jest Kutno, gdzie odbywają się co roku rozgrywki w ramach Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Kutnowscy baseballiści stanowią konkurencje dla najlepszych drużyn świata.


A zatem powodzenia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nieświadomość istnienia obiektów baseballowych wyrażona przez Marka (Marlwa), jest jednym z najlepszych dowodów potwierdzających jak bardzo Kutno (a precyzyjnie-kolejne władze) zmarnowało szansę na rozwój. Brak wykorzystania niepowtarzalnej okazji, objawiającej się pod postaciami boisk i corocznego przyjazdu zagranicznych drużyn na mistrzostwa, jest wręcz niewyobrażalny.
Pamiętam symboliczne wkopywanie fundamentów, pamiętam nadzieję mieszkańców na promocje i osiągnięcie sukces finansowego Kutna. Pozostały jedynie marzenia. Tak naprawdę, dopiero po przeszło dziesięciu latach doprowadzono do boisk chodnik z prawdziwego zdarzenia, a o drodze wiodącej przez centrum miasta, przebiegającej przy Centrum Małej Ligii lepiej nie wspominać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ja grałem ok. 5 lat w baseball i bardzo fajnie wspominam te lata;)
A mistrzostwa Świata i Europy to jest coś wspaniałego. Zresztą co ja muszę mówić zazwyczaj wygrywaliśmy no i teraz też wygrywamy. Polska! Pozdrawiam :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiało egzotyką;) Ale ciekawą;]
Trzeba przyznać, że ten kompleks obiektów w Kutnie prezentuje się na foto wyjątkowo atrakcyjnie. Nawet nie wiedziałem, że takowe ośrodki w Polsce istnieją. Tzn. wiedziałem że chłopaki tą dyscyplinę uprawiają. Ale żeby takie obiekty istniały to nie podejrzewałem.
A Piotrek próbował swoich sił w miejscowym zespole?
Pozdrawiam! [+]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, ciekawe +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.