Facebook Google+ Twitter

Czy będzie polityczna zgoda w kwestii wprowadzenia euro?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-26 16:23

Coraz częściej powraca temat przystąpienia Polski do strefy euro. W ostatnich tygodniach przyczynił się do tego pogłębiający się kryzys finansowy. Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld przekonuje, że w obecnej sytuacji na przyjęciu wspólnej waluty Polska może tylko zyskać, co potwierdzają opinie ekspertów. Dlatego minister oczekuje, że opozycja - w tym przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość - pomogą w realizacji tej drogi.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Jakubiak podziela zdanie ministra Szejnfelda odnośnie skutków gospodarczych. Ostrzega jednak, że PiS nie będzie bezkrytycznie popierał rządowych działań na rzecz wprowadzenia eurowaluty. "Wprowadźmy euro wtedy, kiedy będzie ono dodatkowym impulsem dla wzrostu gospodarczego w Polsce" - zaapelowała posłanka.

Szef Klubu Lewicy Wojciech Olejniczak nie wierzy, że Prawo i Sprawiedliwość łatwo uda się przekonać do współpracy w sprawie wspólnego pieniądza. Jego zdaniem, największa partia opozycyjna postara się wykorzystać dyskusję o euro dla swoich celów i będzie prowadzić polityczną grę. Olejniczak skrytykował taką strategię i podkreślił, że przyjęcie wspólnej waluty uspokoiłoby nasz rynek i zagwarantowało importerom i eksporterom stabilizację.

Na początku października premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie dążył to jak najszybszego wprowadzenia w Polsce europejskiej waluty. Jego zdaniem do końca 2011 nasz kraj będzie gotowy do przyjęcia euro. Rząd PO-PSL chciałby, aby w związku z tym euro zaczęło obowiązywać w Polsce od 1 stycznia 2012 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawe czy komus sie uda przezyc za 281euro miesiecznie chyba fenomenom z rzadu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.