Facebook Google+ Twitter

Czy będzie reforma ubezpieczeń społecznych?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 14:13

Europejskie systemy ubezpieczeń społecznych potrzebują nowych rozwiązań i reform. Jest to konieczne ze względu na niekorzystne czynniki demograficzne oraz na kryzys ekonomiczny, jaki pojawił się na kontynencie.

Takie wnioski płyną z raportu opublikowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Zabezpieczenia Społecznego. Raport przedstawiony został w Warszawie podczas trwającego własnie Regionalnego Forum Zabezpieczenia Społecznego dla Europy. Autorzy dokumentu zwracają uwagę na nowe wyzwania wynikające z mniejszych wpływów ze składek odprowadzanych do systemów ubezpieczeń.

Jak zaznaczył Hans Horst Konkolewsky - Sekretarz Generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego, kryzys potwierdził ogromną wartość społecznych ubezpieczeń jako przweciwwagi dla zawirowań na rynku pracy. Także prezes ZUS Zbigniew Derdziuk mówił, że mimo zawirowań wypłaty świadczeń są bezpieczne. Obaj uczestnicy konferencji podkreslili, że w przyszłości trzeba będzie zmienić zakres i rolę zabezpieczenia. Należy wziąc pod uwagę nie tylko zmiany demograficzne, ale równiez globalizację rynku pracy i ewolucję więzi rodzinnych.
Uczestnicy konferencji zwracają uwagę, że w warunkach rosnących oczekiwań społecznych bardzo ważna jest innowacyjnośc, która sprzyja rozwojowi gospodarczemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.