Facebook Google+ Twitter

Czy będzie T-Mobile Ekstraklasa?

W czerwcu tego roku wygasła umowa pomiędzy Ekstraklasą SA i firmą Orange. Prawdopodobnie niedługo poznamy nowego sponsora, którego barwy pojawią się na polskich stadionach.

 / Fot. LogoJak donosi "Przegląd Sportowy", sponsor chcący aby najwyższa w Polsce klasa rozgrywkowa nosiła nazwę jego firmy będzie musiał zapłacić ponad 50 mln zł. Jednak chętnych nie brakuje. W gronie trzech kandydatów, najpoważniejszym jest Polska Telefonia Cyfrowa, chcąca ochrzcić ligę nazwą swojej marki: Era.

Według informacji "Przeglądu" o nową umowę może także starać się ponownie Telekomunikacja Polska z marką Orange. TPSA podpisała bowiem umowę licencyjną z francuskimi właścicielami Orange i może sprzedawać swoje produkty i usługi posługując się znanym w wielu krajach logo. Przed podobnym problemem w niedługim czasie może stanąć też Era. Nie od dziś mówi się o tym, że kolejny polski operator zmieni swoje barwy. Deutsche Telekom posiada 97 proc. akcji spółki i w połowie przyszłego roku planuje rebranding marki Era na T-Mobile.

Kto będzie sponsorem tytularnym najwyższej ligi w Polsce, dowiemy się za jakiś czas, nowa umowa będzie wiązała się także ze sporym zastrzykiem pieniędzy dla klubów uczestniczących w rozgrywkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

No tak ale Polska jest krajem 38 milionowym a Austria 8,3 milionowym. Polska ma 322 575 km2 powierzchni a Austria 83 871 km2. Jesteśmy za dużym krajem na 10 drużyn. 16 drużyn dla takiego narodu jak my jest ok. 10 drużynowa ekstraklasa pozbawiłaby najlepszej ligowej piłki wiele miast.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam na myśli system rozgrywek u nas jest 16 a w T-Mobile Bundesliga - 10. I to powinno się zmienić jak najszybciej, bo co sezon widzimy jak niektóre drużyny odstają od pozostałych - organizacją, stadionem, grą itd. Niestety, ale w dzisiejszych czasach 16 drużyn w naszej Ekstraklasie to stanowczo za dużo i nie uważam żebyśmy mieli lepszą ligę niż austriacka. System rozgrywek w Austrii czy w Szkocji powinien u nas być wprowadzony jak najszybciej jeśli chcemy rozwoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu co masz na myśli? Wg mnie my mamy lepszą ligę od Austriaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oprócz sponsora mogliby jeszcze zmienić rozgrywki na takie jakie są w austriackiej T-Mobile Bundesliga

Komentarz został ukrytyrozwiń

T-Mobile czemu nie. Byle kasę dawali. Ale chyba żaden z nas nie zgodziłby się na nazwę "Deutsche Telekom Ekstraklasa"? T-Mobile Ekstraklasa jest dla mnie do przyjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materialista chce tylko żeby jego liga nie odstawała tak strasznie:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byle by wreszcie liga była bez korupcji a logo niech będzie kogo chce

Komentarz został ukrytyrozwiń

T-Mobile to również sponsor Bayernu Monachium, który dostaje rocznie 20 mln euro, a my mówimy tutaj o 50 mln na całą ligę :) To pokazuje przepaść między nasza ligą a Niemiecką. Jednak swoją drogą będę ucieszony z takiego sponsora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma sprawy :) ja bym się nie odważył pisać o telefonii komórkowej, za dużo i za szybko się zmienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gr33nY, dzięki za uwagę już proszę o poprawkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.