Facebook Google+ Twitter

Czy Benedykt XVI ułaskawi złodziei tajnych dokumentów? Rozpoczął się proces

Czy papież Benedykt XVI przebaczy swojemu byłemu kamerdynerowi Paolo Gabriele oraz jego pomocnikowi i zdecyduje się ich ułaskawić?

 / Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERIPaolo Gabriele oskarżony jest o kradzież poufnych listów i dokumentów z apartamentu Benedykta XVI. Wśród nich, były także notatki watykańskiej dyplomacji, które kamerdyner wynosił poza watykańskie mury.

W lipcu obrona byłego kamerdynera ogłosiła, że Paolo Gabriele poprosił papieża o przebaczenie - czytamy w serwisie wprost.pl.

Informatyk Claudio Sciarpelletti, który był zatrudniony w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, miał pomagać kamerdynerowi. Poprzez swego adwokata przekazał jednak, że "uważa się za niewinnego".

Gabriele grozi do czterech lat więzienia, natomiast informatykowi, według "prawa watykańskiego", do roku.

Następna rozprawa w procesie Paolo Gabriele odbędzie się 2 października. Przewodniczący składu sędziowskiego Giuseppe Dalla Torre ogłosił 29 września, że "cały proces może zakończyć się po czterech następnych rozprawach".

Przewodniczącym Trybunału Watykańskiego jest prof. Giuseppe Dalla Torre. Do składu sędziowskiego włączono dwóch profesorów: Paolo Papanti-Pelletier oraz Venerando Marano. Z kolei prof. Nicola Picardi w Watykanie sprawuje funkcję prokuratora i "promotora sprawiedliwości" - informuje serwis franciszkańska3.pl.


Według "prawa watykańskiego" oskarżeni nie muszą być obecni podczas posiedzeń Trybunału.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

zzzz
  • zzzz
  • 02.10.2012 16:55

Najłatwiej Watykanowi przychodzi ułaskawianie pedofilii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.