Facebook Google+ Twitter

Czy bezdomny Salvatore dostanie cyfrowy dekoder?

Salvatore Jurkowski nie dostanie przyczepy campingowej w konkursie organizowanym przez BBC Entertainment. Jego życzenie w momencie zamknięcia głosowania znalazło się na 4. miejscu. Oznacza to, że przysługuje mu nagroda pocieszenia - 12 miesięczny "Pakiet Familijny" cyfrowego Polsatu. Czy organizatorzy zrezygnują z tak niepraktycznej nagrody pocieszenia i zaoferują Salvatore inny prezent?

Głosowanie zakończone, pozostaje nam czekać na oficjalne wyniki konkursu. Te po przeliczeniu i analizie, podane zostaną w ciągu siedmiu dni. Zgodnie z regulaminem osobom, których życzenia zajęły miejsca od drugiego do szóstego, przysługuje nagroda pocieszenia - pakiet cyfrowego Polsatu. O ile więc wyniki nie uległy znaczącej zmianie (a o godzinie 16 życzenie Salvatore Jurkowskiego było na 4. miejscu) to Salvatore powinien otrzymać cyfrowy Polsat. 12 miesięczny abonament telewizyjny to niezbyt praktyczny prezent dla bezdomnego.

- Jeżeli okaże się, że Salvatore Jurkowski wygra dekoder Polsatu, to być może organizatorzy rozważą możliwość przyznania tej osobie innego prezentu - dowiedzieliśmy się od Piotra Glejnerta z firmy Mediaedge: CIA, jednego z współorganizatorów konkursu.

Jak Salvatore chciał spełnić swoje marzenie

Do pomocy bezdomnemu włączył się dziś Janusz Świtaj. / Fot. Materiały własneAby spełnić swoje marzenie Salvatore zgłosił się do wyjątkowego konkursu organizowanego przez BBC. Główną nagrodą w zabawie jest spełnienie marzenia, które zgłosiliśmy organizatorowi.
Salvatore nadal jest jednak na czwartym miejscu...

Do pomocy bezdomnemu włączył się Janusz Świtaj. Jest chyba najbardziej znaną, niepełnosprawną osobą w Polsce. Doprowadzony do ostateczności niedostateczną pomocą ze strony służby zdrowia, młody, sparaliżowany człowiek zasłynął żądaniem eutanazji, wystosowanym pod adresem Prezydenta RP. Jak stwierdził, lepiej byłoby mu umrzeć niż cierpieć, widząc także bezskuteczne starania swych rodziców. Dzięki pomocy innych porzucił jednak myśl o śmierci. I teraz pomaga innym.

Przyczepę Salvatore będzie miał jak w banku – napisał Janusz Świtaj w mailu do Wiadomości24.pl – Link z treścią zamieszczę na mojej stronie i zachęcę do klikania. Też mam marzenie, aby wydostać się z blokowiska. Tym bardziej, że moje życie zaczęło nabierać sensu, jednak na pewno jest spora kolejka do konkursu.

Salvatore, podczas wizyty w redakcji. / Fot. Tomasz Kowalski
Życzenie Salvatore wzbudziło sporo emocji i wywołało burzliwe dyskusje, między innymi na Wiadomościach24.pl, ale też m.in. na stronie Wykop.pl oraz na wielu forach dyskusyjnych.

 / Fot. Robert DorabiałaZwycięzcą konkursu zostanie życzenie, które dostanie największą liczbę głosów internautów. Do końca głosowania (3 stycznia o godzinie 16), zostało niewiele czasu. Wciąż jeszcze możemy pomóc spełnić marzenie Salvatore, tym bardziej że wymaga to od nas niewiele wysiłku - wystarczy jedno kliknięcie myszą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

A tak wogóle to artykuł bomba:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam taką propozycję.Pewnie odrazu ją zjedziecie na maksa-ale co by było gdybyśmy ogłosili na łamach Wiadomości 24 własną akcję dla Salvatore Jurkowskiego.Przecież jest nas tutaj dużo.Można było by uruchomić konto na które można by było dokonywać nawet drobnych kwot.Dodatkowo może w zamian za reklame na łamach Wiadomości 24, któryś z operatorów sieci komórkowej zgodziłby się uruchomić specjalny numer na który można byłoby wysyłać smsy.Może by to troszkę trwało-ale mogli byśmy sami spełnic marzenie tego człowieka.Tyle już wszyscy włożyli w to serca-wystarczy jeszcze odrobina.Ja chętnie też mogę zaangażować się w pomoc.Przemyślcie to- chyba warto poswięcić odrobinkę tego co mamy by dać komuś innemu tą odrobinkę, dzięki której uwierzy w sens życia

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nagrodę pocieszenia jak by co zawszę mogę sprzedać i w ten sposób zarobić coś choć samochód-przyczepa pozwoliła by mi zminimalizować problem, mój problem z miejscem schronienia potrzebą intymności itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek tylko jest człowiekiem i zrobi wszystko by się przydać,pomóc lub zyskać to do czego dąży nawet po japońsku-Buudyjsku gdy cel uswięca środki to też jest chore jak owy świat-demoniczny eh....zimno a w przyczepie nawet by nie wiało mróz jes ale wiatr.Też tak mogę cóż nie wiem?
Z Poważaniem

Komentarz został ukrytyrozwiń

nagroda pocieszenia ?jesten zaszkoczony poważnie to piszę szczegulnie, iżwiem że takie rozmowy czy nagroda pocieszenia jest praktyczna czy nie mi szkodzą bo ja tylko złozyłem życzenie jak każdy.Bo wolno mi było.Pozatym wiem,takie rozmowy są bardzo potrzebne i wywołują moją przyjażń bo osób którę podejmuja ową polemikę powarznie to piszę ,gdyż służy to dobru by można było pomagać wszystkim Ludzią
Z Powarzaniem

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.01.2008 20:47

A mojej córce przed Sylwestrem zginął Fugiel, czarny pies - mieszaniec. Od tego czasu też jest bezdomny, błąka się biedaczek a my tęsknimy za nim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) dla redakcji za wielkie nagłośnienie sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus i plus dla redakcji, że zamieściła ten tekst na 1 stronie. Trzymam kciuki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba nie ma szans...Pierwsze miejsce jak na razie zajmuje komputer imac :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.01.2008 12:20

Człowiek bez mieszkania, pieniędzy lub innych dóbr zwanych inaczej materialnymi jest człowiekiem więc dlaczego Ustawy Rzeczpospolitej Polskiej i międzynarodowe nazywają takich ludzi bezdomnymi lub włóczykijami?

Poniżanie ludzi z jakiegokolwiek powodu a więc także dlatego, że brak im pieniędzy lub innych dóbr materialnych jest rasizmem i dyskryminacją zakazany przez Konstytucję i inne prawa więc stosowanie nazw poniżających kogokolwiek z jakiegokolwiek powodu jest ścigane przez odpowiednie organy państwowe i międzynarodowe gdyż wszyscy są wobec prawa równi a do tego osoby biedne i sprawne inaczej są chronione prawem dodatkowo jako osoby mające większe problemy od pozostałych mieszkańców Ziemi zadbać o swoje prawa.

W Rzeczpospolitej Polskiej cały majątek państwa jest współwłasnością wszystkich obywateli (www.przykazania.blogspot.com) więc tym bardziej nazywanie kogokolwiek bezdomnym jest kłamstwem gdyż osoby nazywane bezdomnymi są współwłaścicielami między innymi budynku Sejmu, budynków Ministerstw i wielu innych w tym archiwum państwowych, gdzie w klimatyzowanych warunkach przechowywane są bezwartościowe papiery jak na przykład dokumentacja pobierania fikcyjnych podatków od pracowników Administracji Państwowej.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.