Facebook Google+ Twitter

Czy Białoruś zniesie karę śmierci?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-29 15:14

Aleksander Łukaszenka zapowiedział rozpoczęcie na Białorusi społecznej debaty na temat zniesienia kary śmierci - poinformowała agencja Interfax.

Białoruś jest ostatnim krajem w Europie, w którym orzeka się i wykonuje karę śmierci. O jej zniesienie apelują do władz w Mińsku międzynarodowe organizacje obrońców praw człowieka oraz Rada Europy i Unia Europejska.

Białoruski prezydent zapowiedział, że wkrótce rozpocznie się w jego kraju dyskusja na różnych szczeblach związana z tym tematem. Aleksander Łukaszenka poinformował, że już rozmawiają na ten temat białoruscy parlamentarzyści i ministrowie a wkrótce kampania informacyjna rozpocznie się w mediach. Łukaszenka zaznaczył jednak, że ostateczna decyzja należeć będzie do Białorusinów.

Kara śmierci została wprowadzona na Białorusi na drodze referendum przeprowadzonego w 1996 roku. Zdaniem białoruskiego prezydenta gdyby dziś ponownie przeprowadzono takie referendum, bez wcześniejszej ogólnospołecznej kampanii informacyjnej, jego wynik byłby taki sam jak przed 14 laty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.