Facebook Google+ Twitter

Czy biskup płocki Piotr Libera był inwigilowany przez prokuraturę?

Kuria diecezjalna w Płocku poinformowała, że bp Piotr Libera był przez 5 lat inwigilowany przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach. Bp Libera złożył do sądu zażalenie na działania prokuratury.

Diecezja płocka twierdzi, że bp Libera był podsłuchiwany od grudnia 2004 r. do końca 2009 r., na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. W tych latach bp Libera był sekretarzem Konferencji Episkopatu Polski, a w 2007 r. został ordynariuszem płockiej diecezji. W kwietniu 2011 r. zeznawał jako świadek w postępowaniu dotyczącym Komisji Majątkowej.

Według płockiej kurii, prokuratura interesowała się miejscem przebywania bp Libery oraz sprawdzano bilingi jego rozmów telefonicznych, wiadomości SMS i MMS. W związku z tymi działaniami, bp Piotr Libera złożył do Sądu Okręgowego w Gliwicach zażalenie na postępowanie prokuratury - informuje interia.pl.

W komentarzu dla Katolickiej Agencji Informacyjnej, bp Libera stwierdził, że "ma prawo do poszanowania swojej prywatności i jest zdumiony rozległością podjętych działań". Dodał również, iż postępowanie prokuratury oznacza, że pod pretekstem dowolnego śledztwa, każdy może być w Polsce inwigilowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

henryk żybort
  • henryk żybort
  • 04.02.2012 07:13

na złodzieju czapka gore !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek K
  • Jacek K
  • 03.02.2012 18:06

Ktoś kto ma czyste sumienie nie powinien się bać , jak mawiał klasyk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.