Facebook Google+ Twitter

Czy biznesmen proponował łapówkę tarnowskim radnym?

Kilka dni temu, w piątek, w Tarnowie odbyło się spotkanie klubu radnych PiS z rzeszowskim biznesmenem, planującym budowę w tym mieście potężnego centrum handlowego o powierzchni 90 tysięcy metrów kwadratowych...

Przedsiębiorca rozmawiał z radnymi na temat planowanej inwestycji. We wtorek, jeden z miejskich radnych PiS, Grzegorz Kądzielawski złożył w prokuraturze tarnowskiej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez rzeszowskiego biznesmena. Radny napisał, że przedsiębiorca w czasie spotkania z radnymi przedstawił ofertę "wsparcia finansowego dla klubu radnych PiS" w zamian za wsparcie planu budowy centrum handlowego i że jego zdaniem oferta ta miała charakter korupcyjny: "Uznałem, że padła propozycja korupcyjna pod adresem radnych". Radny zwrócił się także do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro z prośbą o objęcie postępowania szczególnym nadzorem.

Właśnie dziś odbywa się sesja Rady Miejskiej w Tarnowie, w czasie której radni mieli głosować "za" lub "przeciw" planowi zagospodarowania przestrzennego terenu, na którym rzeszowski przedsiębiorca chce wybudować swoje centrum handlowe. Gdy jednak rano ukazały się pierwsze informacje na temat zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez potencjalnego inwestora, Rada podjęła decyzję o wycofaniu z porządku sesji punktu dotyczącego tej sprawy. Dziennikarze, obecni na sesji Rady Miejskiej z wielkim zaciekawieniem obserwowali, kto głosował za zdjęciem punktu z porządku obrad, a kto wstrzymał się od głosu.

Jeden z radnych zaproponował później, by teren, na którym przedsiębiorca rzeszowski chce budować centrum handlowe, przeznaczyć pod budowę mieszkań. Kilka dni temu, w czasie rozmowy z rzecznikiem prokuratury rzeszowskiej, usłyszałem, że w tej chwili Prokuratura Rejonowa w tym mieście prowadzi już postępowanie w sprawie sprzedaży nieruchomości po zaniżonej cenie. W transakcji tej brał udział wspomniany wyżej przedsiębiorca i spółka, w której ma udziały. Rzecznik prokuratury rzeszowskiej powiedział mi, że mniej więcej za dwa miesiące, po uzyskaniu ekspertyz, prokuratura podejmie decyzję, czy zostanie skierowany akt oskarżenia do sądu, a jeśli tak, to przeciwko komu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.