Facebook Google+ Twitter

Czy boimy się Rosji?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-20 07:17

Ponad połowa Polaków - bo aż 65 procent - jest zdania, że najbardziej powinniśmy obawiać się Rosji. Wynika tak z sondażu PBS DGA przeprowadzonego wczoraj dla "Gazety Wyborczej". Na kolejnych miejscach jako kraje "groźne" znalazły się kolejno: Iran i Korea Północna (20 procent), Chiny (16 procent) i Niemcy (15 procent). Badanie "Gazety Wyborczej" pokazuje też, że jesteśmy zwolennikami przyjęcia Gruzji do NATO - aż 74 procent badanych jest na "tak". Tylko 17 procent jest przeciwko.

Jeśli chodzi o postępowanie wobec konfliktu na Kaukazie - 48 procent badanych uważa, że Polska nie powinna drażnić Rosji, nawet kosztem interesów takich państw jak Gruzja. 40 procent osób odpowiedziało tymczasem, że trzeba przeciwstawiać się Rosji, nawet jeśli Unia Europejska będzie łagodziła konflikt.

Ten sam sondaż pokazuje, że naszym zdaniem większy wpływ na udział w wynegocjowaniu umowy w sprawie tarczy antyrakietowej miał premier Donald Tusk - tak uważa 51 procent ankietowanych. Mniej, bo tylko 30 procent z pytanych uważa, że prezydent Lech Kaczyński. Większość Polaków uznaje decyzję o tarczy za dobrą - 63 procent, zas 32 procent za złą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.