Facebook Google+ Twitter

Czy BOT wyprowadzi się z Łodzi?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-05-11 09:26

Zakończyła się konsolidacja Polskiej Grupy Energetycznej, w skład której weszło 11 firm z całej Polski, w tym trzy łódzkie: holding BOT, Łódzki Zakład Energetyczny oraz Zakład Energetyczny Łódź-Teren. PGE jest jedną z największych tego typu grup w Europie.

Niestety, jej powstanie nie jest dla nas najlepszą wiadomością - prawdopodobnie oznacza wyprowadzkę BOT w Łodzi. Jeszcze rok temu mówiło się, że w Łodzi może się mieścić nie tylko siedziba BOT, ale i całej Polskiej Grupy Energetycznej. Dziś sytuacja wygląda znacznie gorzej.

- Już w październiku 2006 roku premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że siedzibą centrali Polskiej Grupy Energetycznej będzie Lublin - mówi Błażej Torański, rzecznik BOT.

Zapowiedzi te mogą być jednak bardzo nieaktualne, obecnie bardziej prawdopodobne jest, że wybór Ministerstwa Skarbu Państwa padanie na Warszawę.

A jaka przyszłość czeka BOT? Czy zostanie w Łodzi, będzie zlikwidowany, a może przeniesiony do innego miasta? Według Torańskiego, to już są pytania do władz lubelskiej spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne, która gra pierwsze skrzypce w konsolidacji. Niestety, w PSE również nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi.

- Z niepokojem przyglądam się tej sytuacji - mówi łódzki poseł PO Cezary Grabarczyk. - BOT prawdopodobnie nie przestanie istnieć, ale zostanie przeniesiony do Warszawy. Łódź straci kolejną dużą firmę - prorokuje Grabarczyk.

Dziś w łódzkiej centrali BOT pracuje blisko 120 osób. Firmy wchodzące w skład holdingu, a więc kopalnie i elektrownie w Bełchatowie oraz Turowie a także elektrownia w Opolu, zatrudniają łącznie ponad 20 tysięcy ludzi.

W całej Polskiej Grupie Energetycznej pracuje 40 tysięcy osób. W związku z konsolidacją, wszyscy otrzymali dziesięcioletnie gwarancje zatrudnienia, kilkutysięczne premie, a niektórzy również akcje swoich zakładów.
(pb)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.