Facebook Google+ Twitter

Czy buntownicy wymuszą zmiany w Gronie.net?

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-03-17 16:42

Nowa odsłona popularnego serwisu społecznościowego grono.net, ochrzczona mianem "v.3" nie przypadła użytkownikom do gustu. Według wielu zanadto przypomina layout Facebooka. Ci, którzy nie akceptują zmian i chcą powrotu do starego wyglądu serwisu, skupili się wokół "Forum Ruchu Wyzwolenia Standardowego Grona", założonego w samym portalu. We wtorek wieczorem grupa liczyła 19.476 użytkowników.

Forum Ruchu Wyzwolenia Standardowego Grona / Fot. gronoForum Ruchu Wyzwolenia Standardowego Grona przypomina jeden wielki kocioł z gotującą się wodą. Prawie 20 tysięcy użytkowników dyskutujących i w większości sprzeciwiających sie wprowadzonym zmianom. Forum ma już 4 podstrony z tematami, część z nich została pozamykana. Pełno tu różnych pomysłów na akcje, protesty, nawoływań do bojkotu i linków do petycji. Użytkownicy mają swoje logo, nagrobek z napisem "Grono".Na stronie Forum pobrać można także różnorakie grafiki w formacie .jpg, które umieszczane w profilu, mają być wyrazem sprzeciwu wobec polityki władz serwisu.

Trochę historii

Komunikat administratorów po zmianach / Fot. grono.netZielona skórka, zielone winogrono jako logo i bardzo mało opcji – serwis dopiero stawał na nogi. Rozwijając się, proponował użytkownikom coraz więcej zakładek, miejsc na zdjęcia, filmiki, muzykę mp3, wzbogacone o dodatkowe funkcje grona tematyczne. Ostateczny wygląd przez długi okres się nie zmieniał, za co chwalili go stali i wieloletni użytkownicy. Przejrzyste opcje, najpotrzebniejsze informacje na pierwszej stronie, a także duża czcionka, zielony kolor „skórki” – te i inne zalety sprawiły, że było coraz więcej chętnych do założenia konta. Starzy użytkownicy ani myśleli „przerzucać się” na inne strony społecznościowe. I wszystko byłoby dobrze – użytkownicy byliby zadowoleni z serwisu, a administratorzy czerpaliby zyski z satysfakcji internautów – gdyby pewnego dnia zespół grono.net nie wprowadził pewnych innowacji.

Zmiany

Dziś, gdy pierwsi internauci usiedli przed komputerami i popijali kawę, łącząc się z wielkim światem, czekała już na nich przykra niespodzianka. Kolor zmieniony na fioletowy ("Szkoda, że nie różowy w zielone groszki" - stwierdził ktoś na jednym z gronowych forów), a najważniejsze informacje pochowane do zakładek, których ilość kilkakrotnie przewyższała współczynnik zdolności ludzkiego mózgu do orientowania się w przestrzeni. "To w 99 proc. kopia Facebooka!", "To ma być przejrzyste?! Nic nie widać, może lupę sobie zafunduję.", "Wchodzę, patrzę i oczom nie wierzę!! Absurdalnie nieczytelne! Męczące w odbiorze! Chaotyczne do granic możliwości! Chyba sobie ktoś kpiny urządza! Jeśli to ma tak zostać to ja dziękuję bardzo za użytkowanie takiego grona!" – bulwersowali się użytkownicy portalu w wątku poświęconym zmianom znajdującym się na gronie administracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 29.03.2009 22:18

Drogi reemi,
Zauważ iż nie zmieniałam nicku, imienia etc. Nie chciałam być "anonimowa". Pod artykułem wypowiadam się jako osoba "prywatna" nie związana w żaden sposób z gronem, wyrażam swoje osobiste zdanie.
Zirytowało mnie to iż autorka napisała kilka nieprawdziwych informacji i nie zamierzam nie skomentować tego, a to kim jestem nie zmienia niczego, bo ludzie mają często mylne pojęcie, że mamy narzucone z góry iż mamy wszystkiego bronić jak lwy.
Ale ogółem gratuluję spostrzegawczości :)
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobno serwisy grono.net i facebook kiedyś miały jakieś oficjalne spotkanie nawet ;)

"UE stworzy kodeks dla serwisów społecznościowych
Komisja Europejska chce ujednolicić regulaminy i politykę prywatności bijących rekordy popularności serwisów społecznościowych.

Do projektu zaproszono gigantów rynku światowego, jak Facebook, MySpace, YouTube czy Yahoo!, a spośród polskich serwisów społecznościowych Epuls i Grono.net. Przeprowadziliśmy rozmowę z uczestnikami spotkania w Brukseli. "

Pozdrawiam, i gratuluję artykułu.
Walczymy o stare grono!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieźle, facebook też zmienił wygląd i też ma mase sprzeciwów. A może oni poprostu współpracują ze sobą. W necie aż huczy, przejdzie za kilka dni :) Powstają serwisy takie jak www.fajni.net które chyba próbują "podkupić" userów, ciekawe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ewaxx16 to betatesterka grona, nie dziwne, że tak głośno warknęła na autorkę tekstu :)

a nowe grono? kwestia przyzwyczajenia, ale mogli by dodać kilka skinów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Seweryn - nie masz adblock plusa? rozwiązuje problem reklam, które są i przeszkadzają wszędzie. nawet tutaj ;)

Co do grona - korzystam jedynie dla celów informacyjnych i jedyna różnica jaką odczułam to brak jednoznacznego odznaczenia tematów nieczytanych od czytanych i ogłoszeń od zwykłych tematów. a czy skórka będzie w barwie jasnych czy ciemnych winogron, ma najmniejsze znaczenie

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.03.2009 22:52

Netowa masakra :O
Grono przepadło !!!
haha :) ale jazda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.03.2009 22:29

plus.

następnym razem polecam na chłodno, spokojnie i po zgłębieniu tematu pisać art. Uniknie się wtedy tak częstej edycji

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.03.2009 22:28

"Najpierw była zielona skórka, zielone winogrono jako logo i bardo mało opcji – serwis dopiero stawał na nogi."

tu wyszła nieznajomość serwisu o którym się pisze.
logotyp początkowo był fioletowy tak jak teraz.
zieleń weszła przy pierwszej zmianie designu.

"Ostateczny wygląd przez długi okres się nie zmieniał, za co chwalili go stali i wieloletni użytkownicy."

Błąd. Dwie całkowite zmiany serwisu w ciągu niecałego roku to dużo.
Zwłaszcza dla użytkowników których najmniejsze zmiany potrafią rozwścieczyć

Wzorowanie się na Facebooku jest plusem. Zawsze powtarzałem że jeśli naśladować to tylko najlepszych. W tym przypadku plus zmienił się w minus. Dlaczego? Bo na grono wraz z szatą graficzną przeniesiono z facebooka jego błędy. Wystarczyło przyjrzeć się reakcjom jakie towarzyszyły przy zmianie wyglądu na FB. Wystarczyło zobaczyć co teraz FB robił przed wprowadzeniem zmian - informował, pokazywał co się zmieni, gdzie szukać funkcji etc. Wystarczyło wyciągnąć wnioski a myślę że sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Drugim minusem jest brak kontaktu na lini administracja - user. Śledziłem rozwój sytuacji przez dwie godziny. Wypowiedzi nieprzychylnych przybywało, tymczasem ze strony serwisu cisza. To tylko bardziej nakręcało sytuację, dawało argument "mają nas w dupie"

Artykuł "taki se". Nie obiektywny, nic nie wnoszący. Pisany tylko dla szumu. Grono powinno być zadowolone - w końcu o nim piszą.

Z niecierpliwością czekam na reakcje Facebooka. Już raz pozwali inny serwis o plagiat szaty (niemiecki studivz)

peace

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.03.2009 22:13

I jeszcze jedno, podałam opinię większości internautów na gronie (o czym chyba świadczą przytoczone cytaty), nie swoją, chociaż również się do tej większości zaliczam. Wyraziłabym tylko i wyłącznie swoją opinię, gdybym napisała felieton:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.03.2009 22:09

ewaxx16. Odpowiadając na Twoje zarzuty o kłamstwie: Wpis na gronie administracji o zmianach pojawił się o godz. 11.28. Wcześniej dostęp do grona był niemożliwy. Zmiana nastąpiła wczesnym rankiem.

Opinie są zasłyszane? które? Że użytkownicy nie są zadowoleni z nowego grona? Proszę, przytaczam linki do powstałych dzisiaj gron o tematyce anty-zmianowej: http://grono.net/forum/2472667/0/ oraz http://grono.net/forum/2472662/0/

Jeżeli chodzi o namawianie do spamowania, to bardzo mi przykro, ale nie mogę podać linku do tytułu owych spamów, gdyż cały wątek na gronie został skasowany przez adminów i są kasowane kolejne.

Rafale, co do tego, że nie przejmują się opiniami użytkowników: http://grono.net/forum/topic/17283378/0/ To jest grono administracyjne. Wskaż mi moment, w którym administratorzy podchodzą poważnie do zarzutów internautów, albo obiecują poprawę.

Dziękuję Sewerynie za wsparcie. Co do pozytywnych opinii: takowych nie było (spotkałam się tylko z jedną pozytywną, ale natychmiast została potępiona przez protestujących). Co do rzecznika prasowego, to masz rację. Nie podają nru telefonu, a na maile nie odpowiadają (o czym równiez przekonałam się swojego czasu).

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.