Facebook Google+ Twitter

Czy Bydgoszcz wyłączy światła?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-21 18:40

Akcja WWF Earth Hour ma za zadanie zjednoczyć ludzi ze wszystkich grup społecznych na rzecz ochrony klimatu.

 / Fot. WWF - materiały prasoweWWF jest organizacją ekologiczną, która dąży do powstrzymania degradacji środowiska naturalnego na ziemi i stworzenia warunków, w których ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą. Akcja gaszenia świateł jest dobrą okazją, by poinformować jak na co dzień ograniczyć zanieczyszczanie Ziemi. Wyłączanie lampki czuwania w komputerze czy sprzęcie RTV, wyjmowanie ładowarek z kontaktu po naładowaniu telefonu oraz używanie energooszczędnych żarówek - to najprostsze działania.

Po raz pierwszy „Godzina dla Ziemi” miała miejsce w 2007 roku w Sydney. W trzeciej edycji „Godziny dla Ziemi”, wezmą udział co najmniej 64 kraje i 168 miast; dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. W grudniu w Kopenhadze powinno zostać podpisane międzynarodowe porozumienie, które określi, jak państwa będą współdziałać po 2012 roku, aby ratować klimat. Wyłączenie świateł na jedną godzinę ma być apelem do polityków o podjęcie wspólnych działań dla zatrzymania globalnego ocieplenia.

Każdy z nas może mieć swój indywidualny udział w tym ogólnoświatowym przedsięwzięciu. Wystarczy przekonać jak najwięcej osób do pomysłu WWF. Można polecić im adres strony internetowej www.wwf.pl/godzinadlaziemi. Tutaj każdy kto chce zgasić światło może się zarejestrować. Plebiscyt wyłoni to miasto lub miejscowość, które najszerzej zaangażują się w akcję.

Ogólnoświatową inicjatywę zorganizowaną przez WWF zaplanowano na 29 marca o godzinie 20.30. Wtedy pogasną światła na całym globie! Miejmy nadzieję, że Bydgoszcz chętnie przyłączy się do tej akcji, że bydgoszczanom nieobojętny jest los środowiska, w którym żyją. Jak dotąd w Bydgoszczy zgasić światła zamierza jedynie Urząd Miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

- , za propagowanie doktrynalnych bredni bez uzasadnienia. Rozumiem, ze Autor ( jak i podobnie myślący) wybiera się w Kosmos i chce jako ostatni, zgasić światło?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.