Facebook Google+ Twitter

Czy były szef MSWiA kontaktował się z rosyjskimi służbami specjalnymi?

Polskie służby specjalne sprawdzają rosyjskie kontakty Janusza Kaczmarka. Istnieje podejrzenie, że były szef MSWiA mógł kontaktować się z rosyjskimi spec służbami – donosi „Gazeta Polska”.

Janusz Kaczmarek / Fot. PAPDziennikarze tygodnika dotarli do informacji, że nad wizerunkiem politycznym Janusza Kaczmarka pracowała specjalizująca się w marketingu politycznym firma MDI, która w przeszłości zajmowała się wizerunkiem firmy J&S (obecnie Mercuria Energy Group), co do której istnieją podejrzenia, że założyły ją rosyjskie służby specjalne.

Zdaniem dziennikarzy „Gazety Polskiej” Kaczmarek, po wybuchu afery z przeciekiem w sprawie korupcji w Ministerstwie Rolnictwa, był świetnie przygotowany do wystąpień medialnych i przed sejmową komisją ds. służb specjalnych. A to według tygodnika zasługa ekspertów z MDI, którzy odwiedzili Kaczmarka jeszcze we Włoszech, przed jego powrotem do kraju.

– Informacja "Gazety Polskiej" jest nieprawdziwa – informuje jednak przedstawiciel firmy MDI Maciek Gorzeliński. – W związku z publikacją "Gazety Polskiej" autorstwa Teresy Wójcik i Leszka Misiaka pt. "Trenerzy Kaczmarka. Co łączy Janusza Kaczmarka z Rosją?" informujemy, że nikt z pracowników firmy MDI nie zna, nigdy nie "trenował" ani w żadnej formie nie współpracował z Januszem Kaczmarkiem. Nigdy nie przygotowywaliśmy go do wystąpień publicznych. Żadni "eksperci" firmy MDI nie wyjeżdżali w tym celu ani do Włoch, ani w żadne inne miejsce na Ziemi" – napisał w oświadczeniu przesyłanym mediom.

Gorzeliński poinformował, że nikt z redakcji "Gazety Polskiej" nie usiłował zweryfikować tych kłamstw w firmie MDI. Współautor artykułu Leszkek Misiak potwierdził, że nie weryfikował tej informacji w MDI i zapewnił, że podejmie działania w celu sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w artykule.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.